Zaloguj się

By uczniowie mogli dobrze przygotować się do konkursów dla członków SKO, nasz Bank proponuje Państwu skorzystanie z materiałów edukacyjnych do pobrania.

Materiały te zawierają porcję rzetelnej wiedzy i informacji przydatnych dzieciom do nauki, ale i nauczycielom do prowadzenia lekcji z zakresu przedsiębiorczości oraz wiedzy o pieniądzu.

Animowane filmiki edukacyjne wyjaśniające zagadnienia finansowo-gospodarcze o:

 
  • polskim pieniądzu - dla klas I - III szkół podstawowych
 
  • podatkach - dla klas IV - VI szkół podstawowych
 
  • cenach i inflacji - dla szkół VII - VIII szkół podstawowych
 
  • pierwszej pracy - dla szkół ponadpodstawowych 

          Bank BPS we współpracy z Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa, Warszawskim Instytutem Bankowości i ponad 20 bankami wsparł produkcję filmów edukacyjnych adresowanych do Klientów w ramach realizacji wspólnej akcji edukacyjnej z zakresu:
  • cyberbezpieczeństwa,
  • bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej i sklepów internetowych,
  • popularyzacji płatności bezgotówkowych.


Zachęcamy do zapoznania się z materiałem:

         


W serii 8 mini-klipów przewodnikiem po świecie cyber jest aktor Michał Piela, który w cyklu filmów pod hasłem „BĄDŹ CYBERBEZPIECZNY!” ostrzega przed ułudą łatwych zarobków, fałszywymi linkami do płatności, oszustwami „na pracownika banku”. Uświadamia, że numer karty płatniczej to dane poufne, kopie zapasowe są niezbędne, autoryzacja transakcji wymaga przeczytania treści komunikatu, i że hejtera dopingować nie wart


         

         


Artur Andrus postanowił udowodnić, że „siwy także potrafi” działać w świecie cyber i robić to bezpiecznie. Wyjaśnia więc jak założyć konto na selfie, jak płacić bezgotówkowo i jak korzystać z bankowego kantoru.

      

 

Film interaktywny "CYFROWO I BEZPIECZNIE. A Ty jak wybierzesz?"

Warszawski Instytut Bankowości we współpracy z Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa i ponad 20 bankami w ramach realizacji wspólnej akcji edukacyjnej z zakresu cyberbezpieczeństwa, bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej i sklepów internetowych, popularyzacji płatności bezgotówkowych oraz roli agentów rozliczeniowych zaprasza na film „CYFROWO I BEZPIECZNIE. A Ty jak wybierzesz?”.

Film zrealizowany został w formule „nauka przez działanie” i polega na dokonywaniu wyborów i kreowaniu losów bohaterów. Poznaj Dominika i jego brata, wyrusz z nimi do świata cyber i wybieraj bezpiecznie!

Zachęcamy do zapoznania się z interaktywnym materiałem: https://bde.wib.org.pl/film_interaktywny/


 


Bajka "Królik Filip i jego wymarzona podróż do Marchewkolandii".


Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w ramach realizacji programu Rok Edukacji Ekonomicznej 2024, zaprasza na bajkę "Królik Filip i jego wymarzona podróż do Marchewkolandii".

Bajka została przygotowana z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i uczniach najmłodszych klas szkoły podstawowej. Zachęcamy do odsłuchania jej zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.