Zaloguj się

Warszawa, 12 czerwca 2015 r. – rozstrzygnięto konkursy dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach Drugiej Edycji Programu TalentowiSKO.

Do konkursów przystąpiło ponad 30 000 dzieci i młodzież z ponad 400 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, realizujących program pod patronatem Banków Spółdzielczych z Grupy BPS. Ponadto ponad 250 szkół prowadzi swojego bloga na platformie internetowej programu TalentowiSKO, gdzie opisuje bieżące wydarzenia z życia szkoły.

Dla najmłodszych przygotowany został konkurs „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”. Dzieci miały za zadanie zorganizować konkurs o oszczędzaniu, przygotować przedstawienie na temat związany z finansami oraz aukcję na określony cel. Gimnazjaliści współzawodniczyli w konkursie „Spółdzielnia dobrych serc”, w ramach którego organizowali zbiórkę pieniędzy na wybraną akcję społeczną. Licealiści zgłaszali natomiast do konkursu „Inkubator szkolnych biznesów” pomysły na własny biznes.

W ostatnim tygodniu maja obradowały komisje regionalne, których wyłoniły laureatów na etapie regionu. 10 czerwca br. Komisja Krajowa wyłoniła spośród nich zwycięzców na szczeblu centralnym. W komisjach konkursowych zasiadali przedstawiciele Kuratoriów Oświaty, Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Banków Spółdzielczych oraz Banku BPS.

Zwycięzcy Drugiej Edycja Programu TalentowiSKO 2014/ 2015:

W kategorii Szkoły Podstawowe

W kategorii Szkoły Gimnazjalne

W kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne

 

źródło: www.bankbps.pl