Zaloguj się

Znając ryzyka, jakie niesie ze sobą korzystanie z różnych platform internetowych, warto podjąć kroki, które pomogą nam ochronić nasze dane i prywatność. Dlatego włącz dwuetapową weryfikację. To nic trudnego!

Zastanawiasz sie co to jest dwuetapowa weryfikacja?


To proces uwierzytelniania użytkownika podczas logowania, który składa się z dwóch elementów, stąd jej nazwa.
  • Pierwszym etapem jest wprowadzenie znanego tylko nam hasła lub PINu.
  • Drugim jest wpisanie kodu jednorazowego, potwierdzenie na aplikacji zainstalowanej na naszym urządzeniu lub użycie dedykowanego klucza USB.

Dzięki zastosowaniu weryfikacji dwuetapowej, nawet jeśli ktoś pozna nasze hasło, nie będzie w stanie uzyskać dostępu do konta bez drugiego czynnika uwierzytelniającego. To zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo!


Czy jest to potrzebne? Zdecydowanie tak!


Weryfikacja dwuetapowa:
  • jest szczególnie ważna w przypadku logowania do serwisów, w których przechowujemy cenne dla nas dane i informacje;
  • użyteczna podczas korzystania z bankowości elektronicznej;
  • ma zastosowanie do różnych rodzajów kont, takich jak: konta bankowe, konta pocztowe, konta w mediach społecznościowych;
  • ma zastosowanie w procesach autoryzacji transakcji, dzięki czemu zwiększamy bezpieczeństwo operacji finansowych w bankowości elektronicznej i sklepach internetowych.
W takich przypadkach stosowanie tylko jednego czynnika weryfikacji może nie zapewnić właściwego poziomu bezpieczeństwa.


Jak to zrobić?


Poniżej znajdziesz linki do instrukcji dotyczących weryfikacji dwuetapowej dla kilku przykładowych serwisów: Zachęcamy do włączenia dwuetapowej weryfikacji na wszystkich swoich kontach online. Jest to niewielki wysiłek, który może znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo Twoich danych.

Wiecej o bezpieczeństwie w bankowości internetowej znajdziesz  tutaj 

Źródło: www.cert.pl