Zaloguj się

SKO LASKOWA

Przedstawienie edukacyjne  SKO
9 kwietnia uczniowie klasy 4a przygotowali i zaprezentowali swoim młodszym kolegom małe przedstawienie edukacyjne pt: „ Co i dlaczego warto oszczędzać”. Celem przedstawienia było uświadomienie dzieciom klas 0-III , że oszczędzać naprawdę warto i trzeba. Podczas tego małego spektaklu dzieci dowiedziały się że oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale także wodę, energię i  środowisko naturalne. Wszyscy uczniowie mogli się przekonać, że oszczędzanie nie jest takie trudne i każdy może się tego nauczyć. Pod koniec projektu uczniowie klasy 4a zachęcali także do oszczędzania w naszym szkolnym SKO. Najaktywniejsi widzowie zostali nagrodzeni drobnymi gadżetami SKO.


Cała szkoła oszczędza!!!
Nasza szkoła to miejsce gdzie dzieci nie tylko zdobywają wiedzę, poszerzają swoje horyzonty, rozwijają zdolności , ale także uczą się oszczędzania w szerokim tego słowa znaczeniu. Po pierwsze uczniowie oszczędzają pieniążki, wpłacając je systematycznie na książeczki SKO. Kolejnymi inicjatywami oszczędzania jest zbiórka plastykowych nakrętek, a także puszek. W naszej szkole są również wyznaczone miejsca gdzie możemy przynosić zużyte baterie, dzięki czemu dbamy o nasze środowisko. Cały rok dzieci i ich rodzice chętnie przyłączają się do tych inicjatyw, dzięki czemu możemy powiedzieć że uczniowie naszej szkoły wiedzą , iż oszczędzać warto.Najaktywniejszy członek SKO!!!

Od wielu lat SKO w naszej szkole działa bardzo prężnie. Uczniowie chętnie i systematycznie oszczędzają swoje pieniądze wpłacając je na książeczki. Jednak wśród przeszło 150 członków SKO jeden uczeń zasługuje na szczególne wyróżnienie i tytuł najaktywniejszego i najsystematyczniejszego członka SKO. Jest to uczeń klasy 1b Teodor Kożuch, który codziennie systematycznie wpłaca 10 zł na swoją książeczkę. Dzięki temu udało mu się już zapełnić trzy książeczki. Teodorowi gratulujemy wytrwałości i systematyczności.

Opiekun SKO: Magdalena Mąka