Zaloguj się

17 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu odbył się „Świąteczny kiermasz charytatywny dla Kamilka”.

Celem przedsięwzięcia była zbiórka pieniędzy na  pomoc w zakupie aktywnego wózka inwalidzkiego oraz pokrycie kosztów rehabilitacji ucznia szkoły w Pasierbcu. Inicjatorem szkolnej akcji dobroczynnej było Szkolne Koło Caritas oraz nauczyciele zrzeszeni w Komitecie Organizacyjnym – Agata Florek, Natalia Wątroba, Beata Rozum, Alicja Banat, Agnieszka Matląg, Karolina Knapik, Edyta Wątroba, Danuta Guzik, na czele z Krystyną Majdą – nauczycielką Kamilka. W kiermasz zaangażowali się także pozostali nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz Rada Rodziców.

„Świąteczny kiermasz charytatywny dla Kamilka” rozpoczął się o godzinie 14.00. Pani dyrektor Rozalia Kuchta przywitała wszystkich przybyłych gości. Imprezę poprowadziła Beata Rozum. Przez cały czas trwania kiermaszu na hali obecny był Kamilek wraz z bliskimi. Uroczystość swoją obecnością uświetnili m.in. : w-ce wójt gminy Limanowa – Marian Mąka, dyrektor GZOS- u Edyta Król, kierownik GOPS-u w Limanowej - Dorota Musiał, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi – Jacenty Musiał, kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – Wojciech Korabik, redaktor naczelny czasopisma „Tarnowski gość niedzielny ” – ks. Zbigniew Wielgosz, samorządowcy oraz przedstawiciele firm.

Na kiermasz przygotowano bogaty program artystyczny. Na scenie prezentowali się członkowie Szkolnego Koła Caritas, uczniowie naszej szkoły, a także wielu gości z zewnątrz. Jedną z atrakcji był występ Sylwii Zelek – laureatki wielu prestiżowych nagród muzycznych. Publiczność  mogła posłuchać także występów solistów, zespołów i chóru Szkoły Muzycznej I st. w Żegocinie
z filią w Pasierbcu. Gościnnie wystąpili: kapela Jakubkowianie z Łososiny Dolnej oraz miejscowa kapela w składzie: Wojciech Piórkowski, Dominik Piórkowski, Marek Guzik, Przemysław Guzik.

Podczas kiermaszu można było zakupić ręcznie robione stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez  nauczycieli i uczniów naszej szkoły.
Kolejną atrakcją czekającą na przybyłych gości była loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Loteria cieszyła się ogromną popularnością. Atrakcją wzbudzającą wiele emocji okazała się licytacja wartościowych przedmiotów  przekazanych przez licznych darczyńców, a także „loteria extra”.

Każdy, kto przybył na kiermasz, mógł poczęstować się domowym ciastem oraz kawą i herbatą przygotowanymi przez Radę Rodziców. Na gości czekały też smaczne regionalne wyroby: chleb ze smalcem oraz naturalne soki tłoczone.
Śmiało można stwierdzić, że przedsięwzięcie jakim był „Świąteczny kiermasz charytatywny dla Kamilka” okazał się sukcesem.  Na zakończenie prowadząca w imieniu rodziców  Kamilka wyraziła podziękowania wszystkim obecnym na kiermaszu  za tak liczne przybycie  i zaangażowanie w akcję. Dzięki temu przedsięwzięciu mogliśmy  osobiście przekonać się, że „święta to nie tylko czas na otwieranie prezentów, ale przede wszystkim czas na otwarcie swoich serc...”

Podczas niedzielnego kiermaszu udało nam się zgromadzić środki w kwocie 18  201,42 zł. Nadal jeszcze otrzymujemy wpłaty na konto. Ostateczna  kwota zostanie podana do publicznej wiadomości w późniejszym terminie.

Dziękujemy za włączenie się w akcję oraz wsparcie finansowe i rzeczowe. Kiermasz wsparli:
- P. Urszula Nowogórska,
- P.P.L. KORAL Józef Koral - Nowy Sącz,
- Okręgowa  Spółdzielnia Mleczarska -  Limanowa,
- Fundacja” Pasierbieckie Pocieszenie „- INSTAR S.P.J Marek Czamara- Limanowa
- F.H.U. Wilczek  , Dariusz Wilczek  Sklep Budowlany-MAJSTER BUDOWLANE ABC- Tymbark
- P.U.P.H. Meble Grzegorz Mucha -Walowa Góra
-Usługi Remontowo-Budowlane  Mat-Z Zdzisław  Matląg – Makowica
-  ABS-Jet Serwice Maria Sewielska- Limanowa
- Stowarzyszenie Ziemi Limanowskiej,
- P. Monika Droździk- Limanowa
- P. Edward Wajda -Koszary
- Zakład Produkcji Gastronomicznej „Kulinar „Agnieszka Puch –Limanowa
- P. Adam Gąsiorek-Kraków
-Mechanika – Diagnostyka Pojazdowa Wajda Edward  –Limanowa
- P.P. Triada – Nowy Sącz
- P. Katarzyna Szewczyk - Walowa Góra
- Salon Fryzjerski IMAGE Janina  Wójcik-Limanowa
- Firma Transportowa Wójcik – Kisielówka
- Zgromadzenie Sióstr św, Jana Chrzciciela w Pasierbcu
- Delikatesy Centrum
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Żegocinie
- Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe  JURA  Żegocina
- P.Z. J. Zalewskim –Wesoła, Wspólna  49
- G. D Sułkowskim, N. B. Biedroń, M. R. Faron, B.P Kaleta, M. Ł. Sułkowskim, M. Kaleta, P. J. Hondzel,
- Salon  Kosmetyczny Eliza Joanna Grzelak- Limanowa
- Salon Kosmetyczny  Beauty Atelier Monika Wajda- Limanowa
- Salon Kosmetyczny PAKO BEAUTY –Limanowa
- Odzież damska  ,męska  PAKO FASHION –Limanowa
- Firmie Przewozowej BUS PRZEWOZY-SUŁKOWSKI –Limanowa
- FM  Group Beata Rozum- Pasierbiec
-Bank Spółdzielczy  Limanowa
-Tymbark- MWS SP.Z 0.0.SP.K
-P. Renata i Krzysztof Dudziak –Pasierbiec
-P. Dominika i Grzegorz Sułkowski –Skrzydlna
- P. Lucyna i Zbigniew Szewczyk-Walowa Góra
-P. Jolanta i Michał Rutka –Walowa Góra
-P. Zofia i Roman  Raczek -Pasierbiec