Zaloguj się

Bank Spółdzielczy w Limanowej od lat angażuje się w akcję „Odblaskowa Szkoła”, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na polskich drogach.

11 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Pasierbcu miało miejsce kolejne wyjątkowe przedsięwzięcie w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Swoimi działaniami objęto nie tylko dzieci i młodzież szkolną, ale również seniorów. To właśnie im dedykowana była zorganizowana uroczystość. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu limanowskiego, Bank przekazał na organizację imprezy breloczki odblaskowe.

Atrakcją spotkania był pluszowy „Inspektor Wawelek”, który przybył z ważnym apelem  „Szanuj życie! Noś odblaski!” oraz z  licznymi upominkami dla zgromadzonych. Użyczony został przez Komendę Wojewódzką w Krakowie.

W programie imprezy znalazły się popisowe występy, konkursy, zabawy, podczas których młodzież propagowała ideę konieczności noszenia elementów odblaskowych na co dzień. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Limanowej  st. sierż. Robert Goliński oraz st. post. Marek Oleksy podkreślili istotę problemu, jaką stanowią nieodpowiedzialni piesi – użytkownicy dróg publicznych, zwłaszcza po zmroku.

Mamy nadzieję, że podjęte przez szkołę działania w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” przyczynią się do zachowania większego bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły.