Zaloguj się

SKO Szyk

W dniu 23 marca 2017r. w Szkole Podstawowej w Szyku odbyły się warsztaty rzeźbiarskie. Była to  nagroda główna, jaką otrzymali członkowie SKO za wykonanie skarbonki zawierającej motyw regionalny, motyw SKO lub Banku oraz  przygotowanie prezentacji  uzasadniającej, dlaczego uczniowie naszej szkoły zasługują na nagrodę w postaci warsztatów rzeźbiarskich. Wspaniałe i pomysłowe prace uczestników  wysłane do I etapu konkursu oraz  piękna prezentacja  multimedialna wykonanych skarbonek , zachwyciły jury. Komisja konkursowa  przyznała Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Szyku nagrodę główną w postaci warsztatów  rzeźbiarskich oraz tytuł  laureata w II etapie konkursu.

III etap konkursu to właśnie warsztaty. Zajęcia poprowadziła  artystka- rzeźbiarka Pani Elżbieta Zając- Zbrożek a uczestnikami zajęć byli: przedstawiciel BS w Limanowej,  dyrektor szkoły, opiekun koła Pani Dorota Kapera oraz 30-aktywnie oszczędzających członków SKO naszej szkoły. Zadaniem każdego dziecka , było wykonanie  rzeźby  w postaci skarbonki lub Banku z gliny. Uczniowie zaczęli wykonywać prace  pod nadzorem Pani Elżbiety. Od samego początku atmosfera na zajęciach była niepowtarzalna, każdy był zaciekawiony tym co stworzy z gliny. Uczniom udało się wykonać  wiele ciekawych prac, które po wyschnięciu zostaną wypalone w piecu. Tego typu warsztaty artystyczne pozwalają członkom SKO na poznawanie ciekawych ludzi. Umożliwiają  odkrywanie  nowych  technik artystycznych, takich  jak rzeźba w glinie oraz pozwalają uczestnikom podnieść swoją samoocenę i wzmocnić motywację do działań twórczych. Uroczysty finał konkursu zorganizowanego przez BS w Limanowej odbędzie się 9 czerwca 2017 r. Wtedy też wybrane prace uczniów naszej szkoły zostaną zaprezentowane podczas finałowego wernisażu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów….

 

Opiekun SKO: Dorota Kapera