Zaloguj się

17 listopada 2018 roku o godzinie 17:00 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej rozpocznie się uroczysty koncert z okazji 20. rocznica powstania Chóru Mieszanego CANTICUM IUBILAEUM z Limanowej. Bank Spółdzielczy w Limanowej, który od lat wspiera działania na rzecz kultury i lokalnej społeczności, znalazł się wśród sponsorów tego wydarzenia.

Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM wystąpi wraz z Orkiestrą Symfoniczną Krakowska Młoda Filharmonia pod dyrekcją Marka Michalika i dra hab. Tomasza Chmiela. Artyści wykonają  Te Deum KV 141 Wolganga Amadeusza Mozarta, Jubilate HWV 279 Georga Friedricha Händla. Partie solowe będą wykonywać : Jolanta Pawlikowska - sopran, Natalia Czajkowska - alt, Karol Lizak - tenor i Marcin Wasilewski - Kruk - bas. W czasie uroczystej liturgii zabrzmią utwory specjalnie napisane dla chóru przez Łukasza Farcinkiewicza i Henryka Jana Botora.

Patronat honorowy nad obchodami rocznicowymi objął Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, Rektor Akademii Muzycznej w Krakowie prof. Stanisław Krawczyński. Telewizja Polska oddział w Krakowie realizuje film o Chórze Mieszanym CANTICUM IUBILAEUM, który wyemituje pod koniec roku.

Na obchody jubileuszowe zostali zaproszeni liczni goście z kraju i za granicy. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.