Zaloguj się

Bank Spółdzielczy w Limanowej jest miejscem otwartym dla dzieci i młodzieży. Przekonali się o tym uczniowie klasy drugiej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej, którzy wraz z wychowawcą Danutą Ługowską oraz opiekunem SKO Dorota Ziebą - Piórkowską, odwiedzili Centralę Banku.

Dzieci ze szkoły w Łososinie Górnej chętnie angażują się w oszczędzanie i z radością biorą udział w różnych przedsięwzięciach, które mają na celu kształtowanie umiejętności właściwego zarządzania pieniędzmi, dlatego wizyta w Banku była dla nich ciekawym doświadczeniem.

Bankowych gości przywitała Sabina Załupska – Kierownik Zespołu Produktów Bankowych i Marketingu, która w ciekawym wykładzie podpartym prezentacją przybliżyła historię i zakres działalności Banku, który ma bogate 145-letnie tradycje. 

Najbardziej interesujące okazało się zgłębienie tajników pracy „skarbcowego”, co w sposób interesujący przedstawił pracownik Banku Paweł Golonka. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak rozpoznać autentyczność banknotów, jak można je szybko policzyć i odpowiednio posortować.  Wiele emocji wzbudziła także wizyta w gabinecie Prezesa Banku. 

Dzieci z uwagą słuchały i zadawały wiele pytań. Pełne wrażeń, z upominkami i uśmiechami na twarzy, opuściły Bank. Mamy nadzieję, że na długo zapamiętają wizytę i spotkanie z pracownikami Banku. Dziękujemy za odwiedziny.