Zaloguj się

145-lecie istnienia Banku Spółdzielczego w Limanowej to idealna okazja, aby uczniowie zapoznali się z jego historią. Członkowie SKO ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie postanowili przedstawić społeczności uczniowskiej najważniejsze wydarzenia z działalności banku w bardzo nietypowy sposób. Otworzyli szkolną ciastkarnię ,,ciastkowiSKO”.

Można w niej było nabyć ciastko z wróżbą i ,,historycznym’’ nadzieniem, czyli krótką informacją z dziejów powstania i działalności Banku Spółdzielczego w Limanowej. Chętnych na smakołyk nie brakowało, bo, jak zachęcała reklama  stoiska, ,,Historię banku poznać chcesz, wystarczy tylko ciastko zjeść’’. Przygotowali również na korytarzu szkolnym wystawę zatytułowaną ,,Z kalendarza historii Banku Spółdzielczego’’ oraz stworzyli i umieścili na gazetce ściennej mini słowniczek najczęściej pojawiających się pojęć bankowych gdzie obok każdego terminu zaprezentowali krótkie wyjaśnienie, które z całą pewnością pomoże każdemu odnaleźć się w świecie bankowym.

W miesiącu styczniu aktyw SKO postanowił także uczcić Światowy Dzień Składanki i Łamigówki, przygotowując  akcję ,,łamigłowiSKO”. Zagadki, składanki i łamigłówki, uczą skupienia, koncentracji, spostrzegawczości, logicznego myślenia, tego co z pewnością przydaje się przy zarządzaniu finansami. Na jadalni szkolnej zostały przygotowane stoiska z różnorodnymi zestawami łamigłówek: puzzlowiSKO, zapałkowiSKO, labiryntowiSKO, obrazowiSKO  do rozwiązania których potrzebny był otwarty umysł i chęć zabawy.  Na przerwach chętni uczniowie z klas 1-8 rozwiązywali wybrane przez siebie zadania. Emocje sięgały zenitu! Bardzo duże zainteresowanie wzbudził również  konkurs ,,rebusowiSKO”, który polegał na rozwiązaniu rebusów i poznaniu pojęć używanych podczas załatwiania różnorodnych spraw w banku. Zaangażowanie dzieci zostało nagrodzone gadżetami przekazanymi przez Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Małgorzata Opiela
Opiekun SKO 
Szkoła Podstawowa w Siekierczynie