Zaloguj się

Kapituła Nagród Polskiego Klubu Biznesu przyznała Bankowi Polskiej Spółdzielczości S.A. srebrny medal Akademii Polskiego Sukcesu za wspieranie rozwoju regionalnego, przeciwdziałanie wykluczeniu finansowemu i cywilizacyjnemu gmin i powiatów oraz działanie na rzecz zachowania historycznego dorobku bankowości spółdzielczej. Uroczysta Gala odbyła się 1 marca w salach Zamku Królewskiego w Warszawie.

–  Nagroda ta jest nagrodą dla wszystkich Banków Spółdzielczych zrzeszonych z Bankiem Polskiej Spółdzielczości. Działają one w oparciu o fundamentalne wartości bankowości spółdzielczej, których celem jest umiejętne dążenie do wypracowania zysku w połączeniu ze społeczną odpowiedzialnością za wspieranie rozwoju regionalnego i rozwój lokalnej przedsiębiorczości – powiedział Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku BPS S.A.

Medale Akademii Polskiego Sukcesu otrzymują najlepsze polskie firmy. Oceniany jest ich wpływ na rozwój gospodarki, zaangażowanie społeczne, relacje z konsumentami produktów i usług, a także wspieranie lokalnych inicjatyw, przedsiębiorczości i działalność charytatywna.

Misją Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. zrzeszającego 308 Banków Spółdzielczych w Polsce, w tym Bank Spółdzielczy w Limanowej, jest umacnianie i wsparcie rozwoju sektora polskiej bankowości spółdzielczej jako najpełniejszego wyrazu praktycznego zastosowania postanowienia art. 20 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej stanowiącego, że „Społeczna gospodarka rynkowa oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych stanowi podstawę ustroju gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej”. Jest ona realizowana poprzez wspierane funkcjonowania Banków Spółdzielczych tak, aby mogły bezpiecznie zapewniać dostęp do finansowania działalności gospodarczej osobom indywidulanym, przedsiębiorstwom w gminach i powiatach oraz jednostkom samorządu terytorialnego realizującym zadania społeczne na swoim terenie. Działania te oparte są o fundamentalne wartości bankowości spółdzielczej, których celem jest umiejętne dążenie do wypracowania zysku w połączeniu ze społeczną odpowiedzialnością za wspieranie rozwoju regionalnego, przeciwdziałanie wykluczeniu finansowemu i cywilizacyjnemu mieszkańców gmin i powiatów.

Wspierając rozwój lokalnej przedsiębiorczości, #BankiSpółdzielcze zapewniają odpowiedni poziom finansowania sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Ich indywidulane podejście jest niewątpliwym atutem. Wypracowane przez Banki Spółdzielcze nadwyżki wracają do mieszkańców i firm w formie odsetek od zdeponowanych środków finansowych, wsparcia finansowego dla niekomercyjnych instytucji (szkół, klubów sportowych, stowarzyszeń itp.) lub współfinansowania różnych lokalnych inicjatyw. W swojej działalności na rzecz otoczenia społecznego Banki Spółdzielcze zwracają uwagę na różne aspekty – zarówno na rozwój infrastruktury, edukację, kulturę, sport, zdrowie czy rozrywkę. Wspierają szkoły i przedszkola, różne zespoły, koła rozwijające zainteresowania, drużyny wszystkich dyscyplin sportowych. Finansują budowę dróg, placów zabaw, budynków użyteczności publicznej (szkoły, biblioteki). Organizują szkolenia i wsparcie przy tworzeniu biznesplanów, pozyskiwaniu funduszy unijnych, inwestycjach. Uczestniczą w akcjach charytatywnych.



źródło: www.bs.net.pl