Zaloguj się

8 października br. uczniowie klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi, którzy stoją przed wyborem szkoły średniej, a w dalszej perspektywie wykonywanego zawodu, odwiedzili Centralę Banku w Limanowej. Wybór Banku nie był przypadkowy, ponieważ właśnie tu prowadzony jest rachunek SKO Szkoły. Młodzieży towarzyszyły nauczycielki Kinga Tomaszek i Magdalena Cepielik.

Uczniów i opiekunów przywitała Sabina Załupska, Kierownik Zespołu Produktów Bankowych i Marketingu, która opowiedziała o strukturze Banku, jego placówkach oraz trudnym, ale ciekawym zawodzie bankowca. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie predyspozycje są potrzebne do pracy na konkretnych stanowiskach w Banku. O swojej pracy, prezentując działanie skarbca, opowiedział Michał Dutka. Młodzież nauczyła się jak rozpoznać autentyczność pieniędzy i jak postępować w przypadku wejścia w posiadanie fałszywego banknotu. Nie lada gratką było ujrzenie na własne oczy i dotknięcie pliku 100 tysięcy złotych.

Podczas spotkania uczniom przybliżono także ofertę Banku kierowaną specjalnie do nich, czyli juniorKonta, w ramach którego mogą bez żadnych opłat korzystać z bankowości elektronicznej, karty płatniczej oraz sieci bankomatów.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w lekcji, zadając wiele pytań. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie. Poprawne odpowiedzi nagradzane były drobnymi gadżetami Banku. Pełni wrażeń i z drobnymi upominkami opuścili Bank.

Mamy nadzieję, że spotkanie było ciekawym doświadczeniem i przyczyni się do podejmowania w przyszłości przez młodzież przemyślanych decyzji oraz świadomego korzystania z produktów bankowych.