Zaloguj się

Wiedza dzielona to wiedza wzmacniana - podczas akademii z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej w Zasadnem obecni uczniowie i pracownicy Banku Spółdzielczego w Limanowej, mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

Członkowie SKO w dniu 6 lutego 2024r. przygotowali akademię z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Limanowej: Sabina Załupska -  Koordynator Programu SKO z ramienia Banku oraz Katarzyna Miśkowicz - przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Limanowej oddział w Kamienicy.  

Młodzi aktorzy zaprosili obecnych do świata nowoczesnego Kopciuszka, do magicznego ogrodu wirtualnych możliwości. W dzisiejszym cyfrowym baśniowym świecie, każdy jest jak Kopciuszek, poszukujący swojej drogi w sieci. Świat Internetu jest jak bal, pełen nowoczesnych możliwości i wyzwań. Dlatego też, w tym przedstawieniu SKO-wicze podkreślali ważność dbania o bezpieczeństwo. To nie tylko wspaniałe gadżety, ale również umiejętność rozróżniania, co jest ważne, a co - jak w starej baśni - jest tylko złudzeniem. Szkoła to miejsce, gdzie uczniowie uczą się nie tylko matematyki czy historii, ale również sztuki korzystania z nowoczesnych technologii. 

Pracownicy banku przeprowadzili ciekawy wykład o cyberbezpieczeństwie w bankowości. Przyszli klienci banku pozyskali wiedzę na temat istotnych aspektów bezpieczeństwa w świecie on-line. W dzisiejszym społeczeństwie, gdzie technologia jest integralną częścią naszego życia, dbanie o cyberbezpieczeństwo staje się sprawą kluczową. Uczniowie dowiedzieli się jak zadbać o silne hasło, jak rozpoznać fałszywą stronę internetową, oszustwo sms itp. Przekazane informacje pomogą dzieciom bardziej świadomie korzystać z Internetu, chronić siebie i innych przed potencjalnymi zagrożeniami cyfrowego świata.

Kolejnym punktem spotkania było wręczenie przez opiekunkę SKO Barbarę Drabik wraz z przedstawicielkami banku, nagród gwarantowanych w konkursie „Warto oszczędzać w Banku Spółdzielczym w Limanowej”. Oszczędzającym Mistrzom podziękowano za zaangażowanie i oszczędności w szkolnej kasie. Każdy grosz ma znaczenie, a książeczki z pieczątkami to nie tylko dowód zaangażowania, ale także inspiracja dla innych do podejmowania podobnych wysiłków.

Głos zabrała również pani Dyrektor - Bożena Gierczyk, która podziękowała wszystkim za udział w spotkaniu. Mamy nadzieję, że uczestnicy akademii będą teraz świadomie i odpowiedzialnie podejmować decyzje w wirtualnym świecie.

Spotkanie było pełne inspirujących wystąpień i wartościowych informacji!

Barbara Drabik, Beata Wojnarowska
Opiekunowie SKO
Szkoła Podstawowa w Zasadnem