Zaloguj się

29 października 2021r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siekierczynie wspólnie z opiekunem SKO Andżeliką Kraj-Smędą odwiedzili Centrale Banku Spółdzielczego w Limanowej.

Młodzież uczestniczyła w lekcji, którą przeprowadziła Sabina Załupska, Kierownik Zespołu Produktów Bankowych i Marketingu. W ciekawym wykładzie podpartym prezentacją przybliżyła uczniom czym zajmuje się bank, co to jest oprocentowanie kredytów i depozytów, dlaczego warto oszczędzać i kiedy warto wziąć kredyt.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Pawłem Golonką, który opowiedział im o pracy skarbcowego, pokazał jak rozpoznać autentyczność pieniędzy, jak można je szybko policzyć i odpowiednio posortować.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w lekcji, zadając wiele pytań. Na zakończenie spotkania uczniowie celująco zdali test dotyczący zdobytej wiedzy. Pełni wrażeń i z drobnymi upominkami opuścili Bank.

Dziękujemy za miłe spotkanie, które mamy nadzieję było ciekawym doświadczeniem i przyczyni się do podejmowania w przyszłości przez młodych ludzi przemyślanych decyzji oraz świadomego korzystania z produktów bankowych.