Zaloguj się

W sytuacji gdy utraciłeś kartę płatniczą najważniejsze jest aby jak najszybciej zgłosić ten fakt. Co robić gdy nie możesz wtedy przyjść do placówki bankowej?

Jeżeli  zgubisz swoja kartę lub zostanie ona skradziona natychmiast poinformuj o tym fakcie Bank.
Jeżeli z różnych przyczyn nie możesz przyjść do placówki Banku warto wiedzieć, że można szybko zastrzec kartę dzwoniąc pod numer ogólnopolskiego systemu zastrzegam.pl +48 828 828 828 lub Infolinii Grupy BPS +48 86 215 50 50. Dzwoniąc pod te numery można z każdego miejsca na świecie, codziennie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. W ten sposób zapewnisz sobie ochronę przed ewentualnymi skutkami nieuprawnionego użycia karty.

Pamiętaj, że pod numerem +48 828 828 828 możemy w przypadku utraty, zastrzec również dokumenty tożsamości takie jak dowód osobisty, prawo jazdy czy paszport.

Jak bezpiecznie korzystać z karty płatniczej:
•    Podczas transakcji w punktach handlowo-usługowych nie trać karty z pola widzenia
•    Nie udostępniaj numeru karty ani kodu PIN osobom trzecim lub kontaktującym się z Tobą w sposób telefoniczny w sprawie karty.
•    Nie odpowiadaj na pocztę elektroniczną, z której wynika konieczność podania informacji o karcie.
•    Nie podawaj informacji o karcie na stronach internetowych , które nie są bezpiecznie.
•    Chroń numer karty i inne poufne kody umożliwiające dokonanie transakcji, tak aby nikt oprócz Ciebie nie mógł wejść w ich posiadanie, rejestrując obraz karty np. przy użyciu telefonu komórkowego, kamerą lub w   inny sposób
•    Przed wyrzuceniem niszcz wszystkie dokumenty, które zawierają pełen numer karty.

Dowiedz się więcej o systemie zastrzegania kart: zastrzegam.pl