Zaloguj się

27 sierpnia br. w Galerii Sztuki działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbył się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Michała Żądło. Patronat nad wystawą objął Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Michał Żądło urodził się w Limanowej. Jest absolwentem Katolickiego Liceum Plastyczne w Nowym Sączu. Obecnie studiuje na IV roku na wydziale Malarstwa Akademii Sztuki Pięknych w Krakowie, w pracowni dr. hab. Janusza Matuszewskiego, prof. ASP.

Artysta zajmuje się głownie malarstwem i rysunkiem, tworzy w technice olejnej, okazjonalnie stosuje temperę żółtkową i akwarelę. W twórczości limanowianina widać zainteresowanie sztuką dawną, szczególnie malarstwem barokowym. Inspiruje się dziełami dawnych mistrzów, interesuje się  malarstwem figuratywnym, martwą naturą i pejzażem.
Piątkowy wernisaż w Galerii Sztuki rozpoczął się pokazem filmu promującego Miejską Bibliotekę. „Cieszę się, że w końcu możemy się spotkać i powrócić do tradycji naszych wernisaży” – rozpoczęła Joanna Michalik – Dyrektor Biblioteki witając przybyłych: samorządowców, radnych, artystów, przyjaciół Galerii. Potem głos zabrał artysta, który przybliżył widzom swoją pasję, wskazał na inspiracje i kierunki zainteresowań. Występ ubogacił prezentacją multimedialną, po której zaprosił do zwiedzania swoich dzieł i indywidualnych rozmów. Te przeciągnęły się do późnego wieczora… w końcu to pierwszy wernisaż „na żywo” w nowej Galerii i bezpośredni kontakt ze sztuką i autorem.
 
Zobacz także Wspieramy działania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej