Zaloguj się

Bank Spółdzielczy w Limanowej od początku swojego istnienia wspiera działalność społeczną i kulturalną w regionie, działa na rzecz integracji środowiska osób niepełnosprawnych, a także chętnie angażuje się w inicjatywy, które mają na celu rozwijanie zainteresowań i aktywności twórczej wśród dzieci i młodzieży.

 

13 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej w Rupniowie odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci niepełnosprawnych z terenu miasta i gminy Limanowa. Impreza połączona była z finałem IX Miejsko - Gminnego Konkursu Plastycznego. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli Wójt Gminy Limanowa oraz Burmistrz Miasta Limanowa. Tradycyjnie akcję wsparł Bank Spółdzielczy w Limanowej, który na uroczystości reprezentowali: Waldemar Żurek – Wiceprezes oraz Sabina Załupska – Kierownik Zespołu Działalności Koordynacji Handlowej.

Jak co roku nie zabrakło uśmiechów na twarzach wszystkich dzieci, bo każde otrzymało wymarzony upominek oraz rodziców, opiekunów i nauczycieli - szczęśliwych widząc iskierki radości w oczach swoich podopiecznych..  
W tegorocznej edycji uczestnicy zmierzyli się z wykonaniem łańcucha choinkowego. Pomysły i same prace przeszły wyobrażenia zarówno organizatorów jak i członków jury, które musiało podjąć trudne decyzje, aby wyłonić zwycięzców.

Uroczystość rozpoczęła Pani Danuta Dębska – dyrektor szkoły, która powitała zebranych gości oraz podziękowała sponsorom, którzy jak co roku otworzyli swoje serca przyczyniając się do uświetnienia imprezy i spełnienia marzeń dzieci.

Ogłoszeniu wyników i wręczaniu nagród towarzyszyło wiele emocji, szczególnie, że nagrody były naprawdę cenne. Dzięki ogromnemu wsparciu sponsorów wszystkie dzieci otrzymały wymarzone prezenty.

Wspólna zabawa przyniosła wiele szczęścia i niezapomnianych przeżyć. Po raz kolejny udało się udowodnić, że integracja w formie zabawy ma wielką moc i daje ogromną radość każdej ze stron. Dla takich chwil warto ponosić trud przygotowań, bo uśmiech na twarzach dzieci jest najlepszym podziękowaniem. Jak co roku, koordynatorami imprezy były: Renata Lisek, Marta Machynia, Urszula Pałka, Wioletta Bukowiec, Maria Uryga.