Zaloguj się

Banki Spółdzielcze działają w Polsce od ponad 150 lat i na bazie polskiego kapitału. Są blisko swoich Klientów i znają ich potrzeby, dzięki czemu mogą dostosowywać ofertę do ich oczekiwań.

W Polsce działa ponad pięćset banków spółdzielczych. Podobnie jak banki komercyjne są one instytucjami finansowymi, świadczącymi te same nowoczesne produkty i usługi dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Jednak banki komercyjne i spółdzielcze bardzo się różnią.

Poznaj zalety i charakterystyczne cechy bankowości spółdzielczej. Sprawdź co odróżnia Bank Spółdzielczy od innych instytucji finansowych na rynku.


 
Banki spółdzielcze nie tylko oferują korzystne usługi finansowe, ale angażują się w życie tzw. małych ojczyzn. Wspierają wydarzenia społeczno-kulturalne, przyczyniają się do rozwoju gospodarczego terenów, na których prowadzą działalność.

Czy wiesz że Banki Spółdzielcze funkcjonują w Polsce od ponad 150 lat i to wyłącznie w oparciu o polski kapitał? Posiadają swoje placówki w małych miejscowościach jak i w dużych miastach dzięki czemu są najbliżej swoich klientów.

Od lat wspierają inicjatywy lokalnych społeczności, z których się wywodzą. Znają lokalne problemy i uwarunkowania. Wspierają lokalną gospodarkę oraz przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości, kierując się przy tym zasadą, wedle której najważniejszy jest odpowiedzialny i etyczny biznes a nie maksymalizacja zysków.

Połączenie nowoczesności z ponad 150-letnią tradycją i polskim, budowanym od pokoleń kapitałem, determinuje silną pozycję banków spółdzielczych na rynku usług finansowych i w lokalnych społecznościach."Bank Spółdzielczy to spółdzielnia o ponad 140 - letniej tradycji i jest Bankiem nowoczesnym, starającym się nadążać za potrzebami współczesnej technologii bankowej. Posiadamy te same rodzaje usług, które obecnie oferują banki komercyjne. Oddziałujemy pozytywnie na lokalną społeczność. Wpisujemy się w oczekiwania tejże społeczności działaniem pomocowym. Część wyniku finansowego trafia z powrotem do naszych klientów" - mówi Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej Adam Dudek.