Zaloguj się

„Cieszę się, że możemy uczestniczyć w tym co tworzy Miejska Biblioteka i Galeria Sztuki w Limanowej” – mówił Prezes Banku Spółdzielczego w Limanowej Adam Dudek na wernisażu wystawy „Spojrzenia”.

„Przybliżacie ludziom sztukę, dzięki temu mogą skupić się na tym, co jest piękne. To wszystko ma duży sens, a my jako Bank Spółdzielczy chcemy się w to wpisać” - kontynuował.

6 marca 2020r. w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej odbył się wernisaż wystawy prac wykładowców i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, pt. „Spojrzenia”. Bank Spółdzielczy w Limanowej, który wspiera działalność kulturalną i edukacyjną w regionie, był partnerem wydarzenia.

Spotkanie rozpoczęło się ciepłym przywitaniem wszystkich przybyłych przez Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej – Joannę Michalik, która podsumowała wieloletnią współpracę ze studentami i wykładowcami z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Gratulowała odwagi pokazania odbiorcom nie tylko prac, ale też odrobiny siebie.

Kurator wystawy – Iwona Bugajska-Bigos opowiedziała o wystawie, która jest wynikiem pracy studentów II roku kierunku Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, jak i wykładowców. Są to osoby, które warto wymienić z imienia i nazwiska:  dr hab. Iwona Bugajska-Bigos, prof. PWSZ (kurator wystawy), prof. Krzysztof Tomalski, mgr Agata Rolka, Jowita Żytkowicz, Anna Szczapaniak, Barbara Gajewska, Joanna Grzesik, Ewa Król, Kamila Judka, Anna Kuklicz,  Zuzanna Zięba, Jolanta Migacz, Marcelina Gardoń, Dominika Krawczyk, Kinga Poręba, Aneta Motak, Monika Poręba, Faustyna Wiatr, Kamila Waśko, Klaudia Bednarek. Większe cykle malarskie opatrzone są komentarzem, gdzie artyści opisali sposób myślenia przy tworzeniu prac.

Wystawę będzie można obejrzeć do dnia 24 marca 2020 roku. Gorąco zachęcamy!