Zaloguj się

30 września wystartowały konkursy XI edycji zrzeszeniowego Programu TalentowiSKO. Program jest realizowany przez Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS, do którego należy również Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Program TalentowiSKO jest rozszerzeniem dotychczasowych działań Banków Spółdzielczych realizowanych w ramach Szkolnych Kas Oszczędności. Jego celem jest rozwijanie talentów wśród dzieci i młodzieży poprzez promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości. Program uczy również pozytywnego myślenia o pieniądzu. 

TalentowiSKO to Program kierowany do uczniów w każdym wieku, od szkoły podstawowej po maturzystów. Program został przygotowany tak, żeby uczniowie odkryli w sobie talenty, rozwijali je i przekuli w swój życiowy sukces.
 

Co zyska Twoje dziecko, biorąc udział w Programie?

  • Rozwinie umiejętności społeczne i zdobędzie wiedzę, która pozwoli na funkcjonowanie w społeczeństwie wolnorynkowym.
  • Nauczy się szacunku do pracy i pieniądza oraz tego, jak zarządzać swoimi własnymi zasobami finansowymi.
  • Poszerzy wiedzę w obszarze przedsiębiorczości, dzięki czemu będzie mogło dostrzec swoje talenty i je rozwijać.

Tematami tegorocznej edycji konkursów będą:
  • „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” 

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I - VIII szkół podstawowych. Uczestnicy będą mieli za zadanie przygotować elektroniczne albumy z fotografiami rzeczy, którym nadali drugie życie oraz przeprowadzą wywiady z dorosłymi pt.: „A Ty jak oszczędzasz?”.
Regulamin Konkursu "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym"
 
  • „Inkubator szkolnych biznesów”

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W ramach  konkursu młodzież będzie miała za zadanie opracować pomysł na własny biznes. Dodatkowo będzie musiała przygotować prezentację multimedialną opisującą swój projekt oraz nagrać wideo, w którym opowie o swojej koncepcji. 
Regulamin Konkursu "Inkubator szkolnych biznesów"
 
Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne – zarówno na etapie krajowym, jak i regionalnym.  Wykaz nagród dla laureatów Konkursów TalentowiSKO 

Zgłoszenia do konkursów można składać do dnia 31.10.2023 r. w dowolnej placówce naszego Banku  Lista placówek

Więcej na temat Programu TalentowiSKO można przeczytać na stronie www.talentowisko.plNasz ambasador, Tomasz Jakubiak, zaprasza do udziału w konkursach!