Zaloguj się

Bank Spółdzielczy w Limanowej jest miejscem służącym edukacji i otwartym dla dzieci i młodzieży. Przekonali się o tym ostatnio uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Męcinie, którzy wspólnie z opiekun Andżeliką Kraj - Smęda odwiedzili nasz Bank.

Młodzież  w ramach zajęć doradztwa zawodowego, uczestniczyła w spotkaniu z pracownikami Banku Spółdzielczego w Limanowej. W świat przedsiębiorczości, ekonomii i zawodów związanych z  pracą w banku, wprowadziła ich Sabina Załupska, Kierownik Zespołu Produktów Bankowych i Marketingu. W ciekawym wykładzie podpartym prezentacją przybliżyła uczniom m.in. czym zajmuje się bank oraz jakie wykształcenie i cechy powinna mieć osoba ubiegająca się o pracę w banku.

Najbardziej interesujące okazało się zgłębienie tajników pracy „skarbcowego”. Uczniowie spotkali się z Pawłem Golonką, który opowiedział im o swojej pracy, pokazał jak rozpoznać autentyczność pieniędzy, jak można je szybko policzyć i odpowiednio posortować.

Stojąc przed wyborem szkoły średniej, a w dalszej perspektywie wykonywanego zawodu, młodzież z uwagą słuchała wykładu. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w krótkim quizie. Poprawne odpowiedzi nagradzane były gadżetami Banku.

Mamy nadzieję, że spotkanie w Banku było ciekawym doświadczeniem i przyczyni się do świadomego podejmowania decyzji przez młodych ludzi.

Serdecznie dziękujemy za wizytę.