Zaloguj się

Prawie połowa Polaków w ciągu ostatniego roku przynajmniej raz kupiła coś w sklepie internetowym. Co piąty dorosły mieszkaniec naszego kraju korzysta z mobilnych płatności przynajmniej raz w miesiącu. Pandemia przekonała nawet najbardziej opornych. Które narzędzia się sprawdziły i co zrobić, aby zacząć z nich korzystać?

Gruby portfel? Teraz najlepiej cyfrowy!


Nie lubicie obciążać kieszeni, torebki czy plecaka portfelem? Nie chcecie obawiać się o zgubienie pieniędzy? Czas pomyśleć o portfelu cyfrowym, czyli przeniesieniu wszystkich swoich kart bankowych do smartfona, sportowego zegarka lub opaski fitness. Na rynku dostępnych jest coraz więcej tak zwanych mobilnych płatności. Czym się różnią? Przede wszystkim tym, na jakim urządzeniu wgrywasz swoją kartę.

Google Pay i Apple Pay działają w oparciu o telefon komórkowy. Garmin Pay to rozwiązanie dla aktywnych sportowo użytkowników zegarków, którzy ciągle są w biegu i lubią spontaniczne zakupy, za które płacą wprost z nadgarstka. Nie muszą mieć przy sobie nawet telefonu, ani być w zasięgu Internetu. Z kolei Fitbit Pay i Xiaomi Pay wybierają użytkownicy opasek fitness – ci, którzy tak chętnie liczą kroki zrobione w ciągu dnia.

Kolejne firmy produkujące różne urządzenia, a nawet ubrania, dostarczają na rynek coraz to nowe rozwiązania umożliwiające płacenie za zakupy bez pokazywania w sklepie karty. Ma być wygodnie i jeszcze bezpieczniej.

Przykładowo, Visa Mobile jest najnowszym rozwiązaniem ułatwiającym zakupy internetowe. Aby zapłacić Visa Mobile wystarczy wybrać płatność Visa Mobile na platformie zakupowej, podać swój numer telefonu, a następnie potwierdzić płatność w aplikacji Visa Mobile. Nie trzeba mieć przy sobie karty płatniczej, ani wpisywać kodów. W pewnym uproszczeniu można stwierdzić, że jest to płatność numerem telefonu. Sam proces aktywacji usługi też jest szybki i intuicyjny – wszystko co posiadacz karty powinien zrobić, to pobrać aplikację Visa Mobile na swój smartfon i dodać do niej kartę Visa.

Oczywiście, nie wszystkie banki oferują tak szeroki zakres płatności mobilnych. Warto sprawdzić w swoim banku. Wszystkie opisane powyżej znajdziemy w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS. 

Sprawy urzędowe załatwiaj online!


Coraz więcej spraw możemy załatwiać bez wychodzenia z domu czy biura, korzystając wyłącznie z komputera lub smartfona. To wielka oszczędność czasu i wygoda. Nie trzeba tracić czasu na dojazdy ani stać w kolejkach.

Wszystko to jest możliwe m.in. dzięki takim usługom i rozwiązaniom jak mojeID i Profil Zaufany.mojeID to bezpieczna i wygodna metoda potwierdzania tożsamości online z wykorzystaniem bankowości elektronicznej, dostarczana przez KIR. Umożliwia realizację wszelkich formalności, które dotychczas wymagały potwierdzenia danych osobiście podczas wizyty w punkcie obsługi klienta, urzędzie czy poprzez kuriera. mojeID, dzięki integracji z Węzłem krajowym (Login.gov.pl), może być również wykorzystywane w logowaniu do serwisów administracji publicznej, np. ePUAP czy Internetowego Konta Pacjenta.

Korzystając z mojeID użytkownik potwierdza, że jest osobą, za którą podaje. Dostęp do usług oferowanych przez usługodostawców z sektora komercyjnego i publicznego odbywa się w oparciu o dane, które zostały wcześniej zweryfikowane przez zaufany podmiot – tj. dostawcę tożsamości (obecnie taką rolę pełnią banki).

Profil Zaufany natomiast wykorzystywany jest w procesach wymagających zdalnego potwierdzenia czy podpisania składanego wniosku, deklaracji, czy innego dokumentu w ramach spraw realizowanych w administracji publicznej. Założenie i wykorzystanie Profilu Zaufanego jest możliwe również poprzez bankowość elektroniczną z wykorzystaniem mojeID.

 

Sprawy finansowe załatwiaj po sąsiedzku


Chcesz korzystać z nowoczesnych form płatności lub zdalnie załatwiać sprawy urzędowe? Potrzebujesz do tego konta w banku. A jak bank, to czemu nie ten, który masz po sąsiedzku? W Banku Spółdzielczym z Grupy BPS znajdziesz pełną ofertę tradycyjnej bankowości, jak i nowoczesne usługi cyfrowe.

Banki Spółdzielcze to instytucje zbudowane na bazie wyłącznie polskiego kapitału. W Polsce jest ich kilkaset, część ma rodowód sięgający 160 lat. Największym zrzeszeniem banków spółdzielczych jest Zrzeszenie BPS – należy do niego ponad 300 podmiotów, działających zarówno w gminach wiejskich, jaki i w miastach różnej wielkości.

Banki spółdzielcze z Grupy BPS to dzisiaj nowoczesne instytucje finansowe, dysponujące wyszkoloną kadrą, rozwiązaniami organizacyjnymi i nowoczesnymi technologiami. W swojej ofercie mają wszystko, czego może potrzebować zarówno osoba prywatna, jak i przedsiębiorca, rolnik, czy przedstawiciel samorządu. Wspierają codzienne bankowanie i rozwój lokalnych biznesów, a jednocześnie dbają o społeczność, w której działają.

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS przekonują, że sprawy finansowe warto załatwiać po sąsiedzku. Znajdziecie tam ofertę dla każdego: konta, karty, kredyty, lokaty i ubezpieczenia, a także leasing i faktoring dla firm. I to wszystko blisko domu!
W artykule wykorzystano dane pochodzące z raportu “Digital 2022: Poland” opracowanego przez We are social i KEPIOS.


Źródło:  BS.NET.pl