Zaloguj się

28 marca 2019 r. uczniowie kółka teatralnego z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Laskowej, zaprezentowaną przez siebie sztuką, próbowali zachęcić swoich młodszych kolegów z klas I –III do oszczędnego życia.

Przebrani za żarówkę, książkę i wodę żalili się, że dzieci wciąż nie gaszą światła, woda leje się zbyt dużym strumieniem,  a książki i papier to towary, które wołają o poszanowanie. Pora więc wziąć się do solidnego oszczędzania tego, co się tylko da – wody, światła, papieru, pieniążków… Zarobione w ten sposób pieniądze, nawet te najdrobniejsze, najlepiej wpłacać do SKO: „dziś wrzuć złotówkę, jutro trzy, od tego procent urośnie ci”. Oszczędne życie pozwoli nam spełnić swoje marzenia.

Po przedstawieniu odbył się konkurs, pt.: „Oszczędzać warto”. Opiekun SKO zadawał zebranym uczniom pytania oraz zlecał do wykonania różne zadania.  Najwięcej emocji wzbudziło to, które polegało na dokonaniu segregacji śmieci. Każdy kto prawidłowo odpowiedział na pytanie, otrzymał nagrodę ufundowaną przez Bank Spółdzielczy  w Limanowej. Dzieci świetnie się bawiły i obiecały oszczędne życie w domu i w szkole. Trzymamy kciuki!


Renata Dudziak
Opiekun SKO Zespół Szkolno-Przedszkolny w Laskowej