Zaloguj się

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie, nauczyciele i rodzice postanowili, zaangażować się w zbiórkę pieniędzy na modernizację placu zabaw, znajdującego się przy Szkole Podstawowej w Szyku.

Miejsce to jest szczególnie ważne, służy nie tylko przedszkolakom i uczniom, ale to jedyne miejsce na terenie wsi,  gdzie rodzice z najmłodszymi członkami społeczności lokalnej mogą wspólnie razem spędzać czas wolny. Obecny plac umożliwia podejmowanie aktywności fizycznej w sposób pozwalający rozładować napięcia emocjonalne i fizyczne, wynikające z możliwego ograniczenia spontanicznej aktywności w trakcie zajęć prowadzonych w salach przedszkolnych i klasach. Jest przygotowany do prowadzenia z dziećmi różnych atrakcyjnych form zajęć ruchowych- pokonywania przeszkód, wspinania, czworakowania, przeskoków, przeplotów czy zwisów) i wyposażony jest w różnorodne drążki, dwuosobową zabawkę na sprężynach oraz kolorowe huśtawki. Brakuje w nim jednak nowoczesnej, bezpiecznej nawierzchni pod urządzeniami. Obecnie jest to trawa, która uniemożliwia w godzinach porannych korzystanie z tego miejsca. Tak więc celem zbiórki jest zgromadzenie funduszy na zakup nawierzchni korkowej pod urządzenia na placu zabaw.

Systematycznie podejmowaliśmy działania, by zgromadzić, jak najwięcej pieniędzy na ustalony cel. Wśród podjętych akcji należy wymienić:
  • co tygodniową- piątkową sprzedaż babeczek od października do końca roku szkolnego. Wypieki przygotowywane są przez naszych rodziców, ale także najstarszych uczniów szkoły. Babeczki są rozchwytywane... i pyszne oczywiście! Oprócz tego, że cieszyły wszystkich swoim smakiem, to stały się środkiem zasilającym konto szkolnej książeczki SKO. Świadomość przekazania od siebie paru złotych na ten szczytny cel dodawała każdemu apetytu.
  • przygotowanie świątecznych kartek- jak co roku członkowie SKO przygotowali kartki bożonarodzeniowe. Mimo iż nie uzyskaliśmy dochodu z ich sprzedaży, to przekazaliśmy je naszym rodzicom, którzy podczas bożonarodzeniowego kolędowania ofiarowywali je wraz z życzeniami - rodzicom darczyńcom w ramach podziękowania za datki  na rzecz Rady Rodziców. Nasza praca przyczyniła się do zgromadzenia funduszy na rzecz szkoły.
  • kiermasz ozdób wielkanocnych- przygotowanie palm, stroików, ozdób i pisanek. Przygotowania rozpoczęły się od gromadzenia niezbędnych materiałów np. kwiatów, gałązek, pisanek, cekinów, wstążek itp. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, aktywności uczniów i rodziców przygotowano na kiermasz wspaniałe ozdoby świąteczne i ciasta. Dochód ze sprzedaży zasili konto książeczki SKO z przeznaczeniem na podany cel.Poprawa nawierzchni na palcu zabaw przyczyni się o do pełniejszego wykorzystania miejsca zabaw nie tylko przez społeczność szkolną, ale również przez najmłodszych mieszkańców wsi i ich rodziców. Stanie się atrakcyjniejszym miejscem zabaw i rozrywki i daje możliwość promowania  zdrowego i aktywnego wypoczynku w gronie rodzinnym.