Zaloguj się

Bank Spółdzielczy w Limanowej od lat angażuje się w działalność kulturalną. Jedną z instytucji, która od lat może liczyć na wsparcie, jest Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej, która prowadzi szereg form działalności związanych z szeroko rozumianym upowszechnianiem kultury wśród lokalnej społeczności.

W ostatnim czasie Bank włączył się w organizację spotkania autorskiego z Andrzejem Kuligiem, połączonego z promocją książki, pt. „Pół korony i inne wyprawy”. 

Spotkanie odbędzie się w czwartkowe popołudnie - 13 czerwca 2019 roku o godzinie 17:00.

Autor to z urodzenia limanowianin, profesor Politechniki Warszawskiej, wieloletni publicysta dwumiesięcznika „Echo Limanowskie”. Jego pasją są wyprawy w góry wysokie oraz egzotyczne podróże, a także fotografowanie.

 „Pół korony i inne wyprawy” to książka zawierająca relacje z wypraw wysokogórskich i podroży w różne zakątki świata. Publikacja wzbogacona jest fotografiami, mapami oraz kończącymi każdy rozdział przydatnymi kalendariami wypraw. Sam autor o swojej książce pisze: Oczywiście, warto dodać, że książka nie jest przewodnikiem. Co prawda zawarłem w niej trochę informacji praktycznych, które w ocenie tych, którzy czytali moje reportaże, mogą być pomocne w przygotowaniu własnych wypraw, ale głównie chodziło o osobisty opis wędrówki, który powinien zachęcać do podejmowania podobnych „wysokopiennych” wypraw i eksploracji pięknych miejsc na naszej planecie Ziemia.”

Uczestnicy podczas spotkania będą mieli możliwość zakupu książki – oczywiście z autografem autora.

Zapraszamy! Wstęp wolny.