Zaloguj się

Bank Spółdzielczy w Limanowej od lat angażuje się w działalność kulturalną i edukacyjną w regionie oraz inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej. Jedną z instytucji, wspieraną przez Bank, jest Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej.

Placówka oprócz obowiązków wynikających z samej istoty funkcjonowania, prowadzi Miejską Galerię Sztuki, gdzie podczas wystaw i wernisaży, prezentowane są różnorodne odmiany sztuki plastycznej w wykonaniu profesjonalistów i amatorów.  Już dziś 9 czerwca 2022 roku o godzinie 17.00  w Galerii odbędzie się wernisaż wystawy pod tytułem „Dwa spojrzenia” Jolanty Biedroń oraz jej uczennicy Patrycji Kuśnierz. Zapraszamy

Wystawa „Dwa spojrzenia” to pokłosie dwuletniej współpracy malarskiej limanowskiej artystki Jolanty Biedroń oraz uczennicy siódmej klasy szkoły podstawowej Patrycji Kuśnierz. Na wystawie zobaczymy artystyczne przedstawianie świata z perspektywy mistrza i uczennicy. Niejednokrotnie prace przedstawiają ujęcie jednego tematu w różny, indywidualny dla każdej z malarek, sposób. Głównym motywem wystawy jest pejzaż oraz martwa natura, które urzekają delikatną pastelową kolorystyką oraz grą świateł.

Jolanta Biedroń -  limanowianka, ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Swoją przygodę ze sztuka rozpoczęła w szkole podstawowej pod okiem Ś.P. Stanisława Franczyka, rzeźbiarza i pasjonata sztuki, dzięki któremu tworzy po dzień dzisiejszy. Zajmuje się głownie malarstwem olejnym, snycerką, grafiką i rysunkiem suchymi pastelami. Po kilku latach przerwy powraca do tworzenia nowych prac, pejzaży, martwych natur czy własnych kompozycji szukając nowych form wyrazu.

Patrycja Kuśnierz - uczennica 7 klasy Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Józefa Jońca w Limanowej. Jej pasją jest malarstwo, które sprawia jej dużą przyjemność. W pracy twórczej lubi nowe wyzwania, próbuje różnych technik malarskich oraz korzysta z różnorodnych materiałów i przyborów.

Wstęp wolny, zapraszamy