Zaloguj się

Bank Spółdzielczy w Limanowej chętnie wspiera lokalne inicjatywy, w tym działania kulturalne. Tak też jest w przypadku Poetyckich Ogrodów, które na stałe wpisały się do kalendarza imprez organizowanych na terenie powiatu limanowskiego.

11 maja br. odbyło się jubileuszowe spotkanie poetów, których organizatorem od wielu lat jest Marek Stępień. Partnerem przedsięwzięcia był Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Urokliwe krajobrazy, piękne panoramy górskie i słoneczna majowa pogoda sprzyjały wspólnej poetyckiej biesiadzie. W programie tegorocznej edycji znalazło się spotkanie poetów z młodzieżą Zespołu Szkół w Dobrej, wycieczka na „Przełęcz Rydza Śmigłego”, a także wieczór poetycko-muzyczny w tymbarskiej bibliotece. Wzięli w nim udział poeci z różnych stron Polski, by zaprezentować najnowsze utwory, a także dyskutować o twórczości. Otwarty charakter spotkania zachęca do publicznej prezentacji zarówno tych doświadczonych ze znacznym dorobkiem literackim, jak i młodych twórców, którzy próbują swoich sił w dziedzinie poetyckiego słowa pisanego. Wspólne obcowanie z poezją, z tak znakomitymi autorami, dostarczyło uczestnikom wielu pięknych chwil i pozytywnych emocji. Wszystkich zebranych zachwycił minirecital piosenki wietnamskiej w klimatycznej interpretacji Lama Quang My, poety pochodzenia wietnamskiego. Pokłosiem tegorocznych Ogrodów jest 15 tom Almanachu „Słowem Rozkołysany Ogród”.Podczas spotkania, które poprowadził Marek Dudek, swoje utwory zaprezentowali: Kazimierz Burnat (Wrocław), Andrzej Dębkowski (Zelów),Marek Dudek (Limanowa), Mirosław Gontarski (Wrocław),Marcelina Koncewicz (Tęgoborze), Elżbieta Kotlarska (Jelenia Góra), dr Lam Quang My, Maria Pająk (Siekierczyna), Danuta Perier-Berska (Kraków), Katarzyna Raczek (Mordarka), Joanna Słodyczka (Raba Wyżna), Marek Stępień (Limanowa), Beata Szymołon (Kraków), prof. Kazimierz Świegocki (Łódź), Marian Wójtowicz (Limanowa).