Zaloguj się

Bank wspiera projekty, których celem jest edukacja dzieci i młodzieży. Dlatego też z entuzjazmem odpowiada na zaproszenia szkół, które są zainteresowane przeprowadzaniem lekcji z zakresu bankowości.

7 lutego 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Laskowej uczniowie klasy ósmej oraz trzeciej gimnazjum, z inicjatywy Dyrektor Oddziału Banku w Laskowej Marii Pławeckiej - Krzyżak, spotkali się z przedstawicielami Banku.  

Młodzież miała okazję wysłuchać ciekawego wykładu podpartego prezentacją, z którego dowiedziała się m.in. jakie są możliwości współczesnej bankowości i jak w bezpieczny sposób poruszać się po rynku finansowym. Celem zajęć, które przeprowadziła Zofia Szewczyk, Dyrektor Handlowy Banku, było wprowadzanie uczniów w świat codziennych finansów osobistych. Uczniowie poznali zalety konta bankowego i bankowości elektronicznej, a także współczesne zagrożenia cyberprzestrzeni.  

Młodzież aktywnie uczestniczyła w lekcji, zadając wiele pytań i angażując się w udzielanie odpowiedzi. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie. Poprawne odpowiedzi nagradzane były drobnymi gadżetami Banku.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za miłe spotkanie i możliwość przeprowadzenia tak wyjątkowych lekcji.