Zaloguj się

Program nauczania w szkole podstawowej nie uwzględnia zajęć z przedsiębiorczości, dlatego Bank Spółdzielczy w Limanowej wychodzi na przeciw tym potrzebom. Mogli się o tym przekonać uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilkowisku, którzy wzięli udział w wyjątkowej lekcji.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach, których celem było przybliżenie praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych.

Pracowników Banku przywitała Joanna Łyszczarz, Opiekun SKO, która przedstawiła cel spotkania.

Lekcje, które przeprowadziła Sabina Załupska, Kierownik Zespołu Produktów Bankowych i Marketingu, odbyły się w dwóch grupach. Młodsza grupa, czyli uczniowie klas od I do IV, rozmawiali o tym co to jest oszczędzanie, dlaczego warto oszczędzać, a także jaką rolę pełnią Banki we współczesnym świecie. Natomiast podczas spotkania z młodzieżą klas starszych omówiona została tematyka produktów bankowych. Uczniowie dowiedzieli się jak korzystać z produktów bankowych, czy i kiedy pożyczać, co to jest oprocentowanie kredytów i depozytów oraz do czego przydaje się konto bankowe.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając wiele pytań. Na zakończenie mogli sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie, który przeprowadziła Anna Kądziołka – pracownik Banku. Poprawne odpowiedzi nagradzane były drobnymi gadżetami Banku.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za miłe spotkanie i możliwość przeprowadzenia lekcji.