Zaloguj się

12 kwietnia br. dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Hansa Christiana Andersena w Tymbarku odwiedziły siedzibę Banku Spółdzielczego w Limanowej. Celem tej niecodziennej wizyty było zapoznanie dzieci z działalnością placówki, omówienie podstawowych zagadnień związanych z bankowością, a co za tym idzie propagowania wśród dzieci nawyku oszczędzania już najmłodszych lat. Przedszkolaków przyjęto bardzo serdecznie.

Dzieci, którym towarzyszyły opiekunki Anna Leśniak, Beata Petranowicz i Klaudia Gorlińska, uzyskały wiele ciekawych informacji na temat pracy w Banku. Anna Kądziołka – pracownik Zespołu Produktów Bankowych i Marketingu, oprowadzając grupę po Banku, opowiedziała o pracy na poszczególnych stanowiskach, a także przybliżyła historię Banku, który ma bogate ponad 140-letnie tradycje.  

Najbardziej interesujące okazało się zgłębienie tajników pracy „skarbcowego”, o czym niezwykle ciekawie opowiedział Paweł Golonka. Przedszkolaki dowiedziały się jak rozpoznać autentyczność pieniędzy, jak można je szybko policzyć i odpowiednio posortować. Nie lada gratką było ujrzenie na własne oczy i dotknięcie pliku 100 tysięcy złotych. Duże wrażenie na wszystkich zrobiły również urządzenia do badania autentyczności pieniędzy oraz maszynowy sposób liczenia banknotów i bilonu za pomocą tzw. liczarek.Przedszkolaki miały także możliwość zasiąść w fotelu Prezesa Banku oraz wczuć się w rolę jego asystentek, odbierając połączenia telefoniczne. Pani Natalia z sekretariatu pokazała dzieciom centralę telefoniczną i zademonstrowała jak łączyć rozmowy.  Mali odkrywcy zadawali pytania i z wielkim zainteresowaniem obserwowali co dzieje się w Banku

Dzieci opuściły Bank z uśmiechami na twarzy i drobnymi upominkami. Spotkanie sprawiło wszystkim dużo radości. Serdecznie dziękujemy za wizytę.