Zaloguj się

Szkolne Kasy Oszczędnościowe proponowane przez Bank Spółdzielczy w Limanowej to oferta, która ma na celu uczyć dzieci mądrego dysponowania pieniędzmi przez praktykę oszczędzania. Miło nam poinformować, że do współpracy z naszym Bankiem przystąpiła Szkoła Podstawowa Nr 1 w Przyszowej.

20 października br. w Szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Banku, inaugurujące rozpoczęcie działalności Szkolnej Kasy Oszczędności.

Lekcje z zakresu bankowości, które odbyły się w dwóch grupach, przeprowadzili pracownicy Banku: Stanisława WróbelBartłomiej Bugański. Młodsza grupa, czyli uczniowie klas od 0 do III, rozmawiali o tym co to jest oszczędzanie, dlaczego warto oszczędzać, a także jaką rolę pełnią Banki we współczesnym świecie.

Uczniowie klas od VI do VIII dowiedzieli się jak korzystać z produktów bankowych, do czego przydaje się konto bankowe oraz jak w bezpieczny sposób poruszać się po rynku finansowym. 

Młodzież aktywnie uczestniczyła w lekcji, zadając wiele pytań. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie, który przeprowadził Krzysztof Kołodziejczyk - Dyrektor Oddziału Banku w Łukowicy. Poprawne odpowiedzi nagradzane były gadżetami Banku.
 
Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za miłe spotkanie i możliwość przeprowadzenia tak wyjątkowych lekcji.

Jednocześnie witamy Szkołę w szeregach oszczędzających i życzymy czerpania radości z oszczędzania.