Zaloguj się

SKO Laskowa

Dnia 12 lutego w naszej szkole grupa dzieci z klas I-IV wzięła udział w warsztatach ceramicznych w ramach działalności SKO. Już w grudniu podczas eliminacji szkolnych dzieci projektowały własne monety, które potem mogły wykonać na warsztatach wykorzystując do tego glinę.
Warsztaty zostały zorganizowane przez Bank Spółdzielczy w Limanowej pod patronatem którego działa Szkolna Kasa Oszczędności. Całość spotkania prowadziła pani Elżbieta Zając- Zbrożek- utalentowana rzeźbiarka z Szyku. Pani artystka bardzo szybko zaraziła dzieci swoją pasją. Uczniowie mieli okazję poznać etapy techniki rzeźbienia w glinie no i przede wszystkim mogli wykonać monety, plakietki własnego pomysłu. Dzięki warsztatom dzieci mogły rozwijać swoją wrażliwość estetyczną i kreatywność.
Wszystkie monety zachwycały pomysłowością. Spośród autorów wszystkich  monet, wyłoniono parę, która będzie reprezentować naszą szkołę podczas czerwcowego pleneru w Limanowej. Zwycięzcami warsztatów ceramicznych zostali Emil Dziedzic i Martyna Daniel z kl. 3b.

OPiekun SKO: Magdalena Mąka