Zaloguj się

5 grudnia br. w Bibliotece Pedagogicznej w Limanowej uroczyście wręczono nagrody laureatom czytelniczych konkursów plastycznych pod nazwą "Dobry zwyczaj wypożyczaj" oraz "Bohaterowie przedszkolnej biblioteczki". Partnerem i sponsorem konkursów był Bank Spółdzielczy w Limanowej.

onkursy zostały zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną we współpracy z Limanowskim Domem Kultury oraz nauczycielami placówek oświatowych powiatu limanowskiego realizujących w 2022 roku Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Uczestnicy VII edycji konkursu "Dobry zwyczaj wypożyczaj" - uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych - mieli za zadanie zaprojektowanie plakatu zachęcającego do przeczytania konkretnych pozycji ze zbiorów biblioteki szkolnej. „Szpiedzy w Petersburgu", „Dziennik cwaniaczka", „Dżok, legenda o psiej wierności”, „Na roześmianym niebie”, „Hobbit”, „Akademia pana Kleksa”, „Nazywam się... Mikołaj Kopernik”, „Potwornie nieciekawy hotel”, „Zaopiekuj się mną”, „Martynka", „Kajko i Kokosz”, „321 intrygujących faktów o zwierzętach”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Osobliwy Dom Pani Peregrine”, "Bracia Lwie Serce", "Kapelusz pani Wrony", "Na tropie Czarnego Klejnotu", „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, to tylko niektóre tytuły książek i serii wydawniczych polecanych przez młodych, aktywnych, kreatywnych i uzdolnionych plastycznie czytelników.Natomiast I edycja konkursu na lapbooka "Bohaterowie przedszkolnej biblioteczki" skierowana była do przedszkoli i odziałów przedszkolnych. Przedszkolaki wykonały piękne, kolorowe, bardzo pomysłowe, intrygujące i arcyciekawe lapbooki, z licznymi kieszonkami, skrytkami i elementami przestrzennymi. Wszystkie prace konkursowe powstały w oparciu o książki zakupione do przedszkolnych i szkolnych bibliotek za środki finansowe z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Nagrody, dyplomy oraz gratulacje laureaci konkursów odebrali z rąk przedstawicieli Komisji Konkursowej, Joanny Michalik - Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej i Zofii Ślezak - plastyka, instruktora Limanowskiego Domu Kultury oraz Zofii Szewczyk – Dyrektora Handlowego Banku Spółdzielczego w Limanowej. 

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursów oraz życzymy dalszych czytelniczych i plastycznych sukcesów. Dziękujemy nauczycielom za trud i zaangażowanie w rozpropagowanie konkursów. Cieszymy się, że jako sponsor możemy wspierać i uczestniczyć w tej cennej inicjatywie – mówi Zofia Szewczyk, Dyrektor Handlowy Banku.

Pokonkursowa wystawa nadesłanych prac potrwa do końca grudnia 2022 roku. Serdecznie zapraszamy!