Zaloguj się

Bank Spółdzielczy w Limanowej jest miejscem służącym edukacji i otwartym dla dzieci i młodzieży. Przekonali się o tym ostatnio uczniowie klasy siódmej z Zespołu Szkół w Pasierbcu, których Bank gościł w Centrali 6 listopada br. Młodzieży towarzyszył opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności Pani Agata Florek.

Bankowych gości przywitały Zofia Szewczyk – Dyrektor Handlowy oraz Sabina Załupska – Kierownik Zespołu Koordynacji Działalności Handlowej, które przeprowadziły niecodzienną lekcją bankowości.  


Czym dokładnie zajmuje się bank? Co to jest oprocentowanie kredytów i depozytów? Na czym polega obrót gotówkowy i bezgotówkowy pieniądza?  Kiedy można otrzymać kredyt? Jak wykonać przelew bankowy?…To tylko niektóre pytania, na które uczniowie znaleźli odpowiedź podczas wizyty w Banku.


Najbardziej interesujące okazało się zgłębienie tajników pracy „skarbcowego”. Młodzież poznała nie tylko urządzenia i maszyny służące do sortowania i liczenia pieniędzy, ale dowiedziała się także jak rozpoznać fałszywe banknoty od prawdziwych.


Serdecznie dziękujemy za wizytę i zachęcamy do poszerzania wiedzy z zakresu bankowości.