Zaloguj się

Jakie korzyści przynosi oszczędzanie, czy warto mieć konto bankowe, co to są płatności zbliżeniowe - to tylko niektóre zagadnienia, które zostały omówione podczas spotkania pracowników Banku Spółdzielczego w Limanowej Oddział w Kamienicy z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 1 w Szczawie.

Młodzież miała okazję uczestniczyć w wyjątkowej "lekcji bankowości", którą przeprowadziły Katarzyna Miśkowicz oraz Beata Rusnarczyk – Faron, pracownice Oddziału Kamienica. Uczniowie dowiedzieli się m.in. czym zajmuje się bank, co to jest oprocentowanie kredytów i depozytów, kto może otrzymać kredyt i do czego przydaje się konto bankowe. Młodsza grupa, czyli uczniowie klas od I do III, rozmawiali o oszczędzaniu i Szkolnej Kasie Oszczędności.

Na zakończenie spotkania został przeprowadzony konkurs wiedzy o banku. Zwycięzcy zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez Bank.

Mamy nadzieję, że spotkanie było ciekawym doświadczeniem i przyczyni się do podejmowania w przyszłości przez młodzież przemyślanych decyzji oraz świadomego korzystania z produktów bankowych.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za miłe spotkanie i możliwość przeprowadzenia lekcji.