Zaloguj się

Bank wprowadził udogodnienie dla osób korzystających z portalu podatkowego „Twój e-PIT”. Teraz w prostszy, szybszy i bezpieczniejszy sposób można dokonać transakcji, niż realizując zlecenie tradycyjnego przelewu podatkowego.

Z przyjemnością informujemy, że Bank uruchomił możliwość opłacenia podatku dochodowego z portalu Twój e-PIT za pomocą Paybynet - systemu szybkich płatności internetowych. Rozliczenie odbywa się on-line, bezpośrednio z poziomu portalu podatkowego Twój e-PIT: (https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/).

Stanowi do duże udogodnienie dla Klientów Banku, gdyż umożliwia realizację przelewu podatkowego w dużo prostszy sposób niż innymi kanałami. Osoby rozliczające się ze swoich dochodów na podstawie: PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38, po zalogowaniu do portalu podatkowego podatki.gov.pl. znajdą usługę Twój e-PIT i przygotowane przez urząd skarbowy zeznanie podatkowe. Podatnik podejmuje decyzję o sposobie dalszego postępowania - może skorzystać z PIT przygotowanego przez administrację skarbową lub złożyć deklarację podatkową samodzielnie.

W przypadku decyzji o rozliczeniu elektronicznym, Klienci Banku, ewentualną dopłatę podatku mogą zrealizować bezpośrednio z serwisu Twój e-PIT, poprzez zlecenie płatności podatkowej z wykorzystaniem systemu Paybynet. Klienci mogą zlecać takie przelewy podobnie jak w przypadku płatności za zakupy w sklepach internetowych. Zlecenie takiej transakcji w serwisie Twój e-PIT jest dużo prostsze, niż zlecenie tradycyjnego przelewu podatkowego - wszystkie potrzebne dane podstawiane są automatycznie. Nie ma konieczności wybierania typu zobowiązania podatkowego, czy wyszukiwania właściwego urzędu skarbowego. Niezbędne dane są przekazywane do Banku z portalu podatkowego Ministerstwa Finansów. Zadaniem Podatnika jest tylko autoryzacja płatności w systemie bankowości internetowej e BankNet lub wCorpoNet.