Zaloguj się

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zasadnem 27 października odbył się apel okolicznościowy przygotowany przez członków SKO.

Uczniowie zaprezentowali przedstawienie "Ziarnko do ziarnka", w którym zachęcali zebranych do oszczędzania nie tylko pieniędzy, ale również wody, energii elektrycznej i przyrody.

Apel był podsumowaniem akcji „Październik - miesiącem oszczędzania”. Przedstawioną scenką była narada klasowa, co oszczędzać należy, czego marnować nie wolno. Na zebraniu pojawili się kolejno: woda, żarówka i książka. Okazało się, że każdą z tych rzeczy może oszczędzać każdy z nas. Wodę oszczędzamy zakręcając kran, prąd - gasząc światło, gdy na dworze jest jasno i świeci słońce, a książki dbając o nie, tym samym oszczędzając papier i drzewa z których jest produkowany.

Po przedstawieniu opiekunka SKO pani Beata Wojnarowska podsumowała dwa szkolne konkursy oraz wręczyła nagrody.

Konkurs indywidualny na „Plakat promujący oszczędzanie”

• I miejsce - Natalia Zasadni uczennica klasy VI

• II miejsce Piotr Franczyk (kl. II) oraz Maria Augustyn (kl. III)

• III miejsce Izabela Gierczyk (kl. V) oraz Paulina Groń (kl. IV)

 

Współzawodnictwo między klasami „Aktywna i systematycznie oszczędzająca klasa w październiku”, gdzie nagrodzone zostały klasy IV i V

Nagrody w konkursach zostały ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Limanowej oraz przez opiekuna SKO.

Na koniec pani Beata zachęciła dzieci do oszczędzania złotówek na książeczkach oszczędnościowych oraz włączenia się w działalność SKO w naszej szkole.

 

 

Beata Wojnarowska

Opiekun SKO w Szkole Podstawowej w Zasadnem