Zaloguj się

Bank Spółdzielczy w Limanowej chętnie wspiera lokalne inicjatywy, w tym tradycyjne Święto Owocobrania z Jarmarkiem Cysterskim połączone z Dniem Ziemi Szczyrzyckiej oraz X Targami Tradycyjnej i Regionalnej Żywności.

Święto Owocobrania, które ma przypominać o tradycji minionych pokoleń, to okazja, aby podziękować za zbiory i plony. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą dożynkową na placu św. Stanisława w Szczyrzycu pod przewodnictwem Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Następnie odbył się uroczysty przemarsz na Szczyrzyckie Błonie oraz oficjalne otwarcie Święta. Na stoiskach wystawców można było zakupić regionalne i tradycyjne produkty.

Na imprezie wystąpiły zespoły regionalne: „Pnioki” i „Śwarni Łojce” z Sadku-Kostrzy,„Mali Szczyrzycanie” i „Szczyrzycanie”, zespół ludowy „Sami Swoi” z Krasnych-Lasocic, zespól Folk Dance UBT Premiera z Lwowa,  a także Karolina Szczurowska z zespołem – uczestniczka The Voice Kids 2018. Gwiazdą wieczoru był zespół KORDIAN. Wspólne świętowanie zakończył występ grupy artystycznej Leśne Licho – pokaz tańca z ogniem, pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu ALVARO.