Zaloguj się

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na spotkanie z wybitną aktorką Marią Pakulnis w dniu 20 marca 2023r. o godzinie 17:00, którego współorganizatorem jest Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Maria Pakulnis należy do grona najwybitniejszych aktorek średniego pokolenia. Za swe artystyczne dokonania wielokrotnie wyróżniona nagrodami: nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego, nagrodą aktorską na MFF w Taorminie, Brązowymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku, Złotym Ekranem.

Współpracowała z najważniejszymi reżyserami m.in.: T. Konwickim ("Dolina Issy"), Krzysztofem Kieślowskim ("Bez końca", "Dekalog III"), J. Zaorskim ("Jezioro Bodeńskie"), A.Domalikiem ("Zygfryd"), M.Gronowskim ("Weryfikacja"). Zagrała niezapomniane role w "Obywatelu Piszczyku" A. Kotkowskiego, "Konsulu" M. Borka, "Pożegnaniu jesieni" M. Trelińskiego, "Pajęczarkach" B. Sass, "Rozdrożu Cafe" L. Wosiewicza. Telewizyjnej publiczności znana ze znakomitej roli Nadieżdy Tumskiej w serialu "Ekstradycja" W. Wójcika, jak również z innych produkcji tj."Leśniczówka", "Nad Rozlewiskiem".

Wystąpiła w ponad 40 spektaklach Teatru Telewizji. Obecnie występuje w stołecznym Teatrze Komedia i Teatrze Kamienica, a także w Teatrze Polskiego Radia. Ostatnio aktorkę mogliśmy oglądać na wielkim ekranie w głośnym filmie Johny, za który otrzymała statuetkę "Orły 2023" dla najlepszej aktorki drugoplanowej. 

Spotkanie z aktorką poprowadzi dziennikarz Andrzej Kurdziel. Serdecznie zapraszamy!!!