Zaloguj się

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Siekierczynie wspólnie z opiekunem SKO Andżeliką Kraj-Smędą, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Banku Spółdzielczego w Limanowej.

W świat przedsiębiorczości, ekonomii i zawodów związanych z  pracą w banku, uczniów klas ósmych, wprowadziła Sabina Załupska, Kierownik Zespołu Produktów Bankowych i Marketingu. W ciekawym wykładzie podpartym prezentacją przybliżyła uczniom m.in. czym zajmuje się bank oraz jakie wykształcenie i cechy powinna mieć osoba ubiegająca się o pracę w banku.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję z bliska poznać pracę bankowca. Spotkali się z Michałem Dudką, który opowiedział im o pracy skarbcowego, pokazał jak rozpoznać autentyczność pieniędzy, jak można je szybko policzyć i odpowiednio posortować.Stojąc przed wyborem szkoły średniej, a w dalszej perspektywie wykonywanego zawodu, młodzież z uwagą słuchała wykładu. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w krótkim quizie. Poprawne odpowiedzi nagradzane były gadżetami Banku.

Mamy nadzieję, że spotkanie w Banku było ciekawym doświadczeniem i przyczyni się do świadomego podejmowania decyzji przez młodych ludzi.

Serdecznie dziękujemy za wizytę.