Zaloguj się

W ramach SKO zorganizowaliśmy kilka akcji, które przyczynią się do bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

ODBLASKOWA SZKOŁA

Obecny rok szkolny  uczniowie  Szkoły Podstawowej  im. Henryka Sienkiewicza w Szyku rozpoczęli od przystąpienia do  programu "Odblaskowa szkoła", której pomysłodawcami  i organizatorami jest Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu  Drogowego.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

30 września 2016 r. włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie świata ” i zbieraliśmy śmieci w otoczeniu szkoły. Młodsi i starsi uczniowie otrzymali jednorazowe rękawiczki i specjalne worki z Powiatowego Centrum Ekologicznego przy Starostwie Powiatowym w Limanowej. Pogoda sprzyjała, więc było wielu chętnych uczniów z klas młodszych  i starszych, którzy uporządkowali teren wokół szkoły. Po akcji zorganizowaliśmy zbiórkę puszek. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby SU.

SADZENIE DRZEWEK

19 października 2015 r. do naszej szkoły przyjechał pan leśniczy Piotr Piechówka z Nadleśnictwa Limanowa, który przywiózł nam 29 sadzonek drzew. Po krótkim spotkaniu i pogadance o roli drzew w życiu człowieka pan leśniczy pokazał uczniom klas 1 – 3 jak prawidłowo sadzić drzewka. Młodsi uczniowie zasadzili kilka drzewek, a resztę uczniowie klas 4 -6. Zasadziliśmy 10 buków i 19 drzew iglastych (jodła, sosna). W akcji sadzenia drzewek brało udział 80 uczniów klas 1 – 6.