Zaloguj się

22 marca br. dla uczniów klasy VII- Członków Spółdzielni Dobrych Serc- to niezapomniana wizyta w grodzie Kraka.

Na początek uczniowie wybrali się na Pocztę Główną w Krakowie, by tam zobaczyć wystawę zatytułowaną  „W drodze do niepodległości”. Następnie dotarli do hali EXPO, gdzie uczestniczyli w Małopolskim Festiwalu Zawodów. Tam uczniowie mieli okazję zobaczyć „żywe zawody”. Obserwowali pracę w warunkach sprzętowych zbliżonych do autentycznych, sami próbowali wykonać różne zadania np. z zakresu ekonomii, mechaniki, elektroniki, architektury czy  rękodzieła. Mogli doświadczyć na sobie efektów pracy usługowej, czy degustować wykwintne wyroby gastronomiczne. Zapoznali się z ofertą szkół średnich, ze szczególnym uwzględnieniem szkół ekonomicznych. Dowiedzieli się co trzeba umieć, by w przyszłości zostać finansistą czy bankierem. Z pewnością uczestnictwo  w festiwalu pomoże wielu uczniom podjąć trafną decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Kolejnym punktem wycieczki było uczestnictwo w zajęciach w Podziemiach Krakowa. W muzeum uczniowie zobaczyli prawdziwe pozostałości starych ulic i osad, obejrzeli trójwymiarowe projekcje budowli oraz odwiedzili cmentarzysko sprzed tysiąca lat. Wysłuchali opowieści przewodnika o środkach płatniczych w dawnym Krakowie, zobaczyli  autentyczne srebrne monety, którymi kupcy płacili na krakowskim targu, jak również wagę, na której te monety ważono.
 
Na zakończenie wycieczki zwiedzili Kościół Mariacki oraz pospacerowali ulicami Krakowa. Po dniu pełnym wrażeń powrócili do domu. Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików na stronie facebooka szkoły.

 

Dorota Kapera
Opiekun SKO SP Szyk