Zaloguj się

7 kwietnia br. dzieci z grupy RYBEK z Przedszkola Sióstr Niepokalanek im. Jana Pawła II w Nowym Sączu, odwiedziły nasz Oddział w Nowym Sączu. Była to 17-sto osobowa grupa wraz z Opiekunami.

Przedszkolakami zaopiekowały się Elżbieta Padula, Zastępca Dyrektora Oddziału Banku w Nowym Sączu oraz pracownik Kamila Pogwizd. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się bank, poznały historie pieniądza, a także dlaczego warto oszczędzać, co to jest konto bankowe i karty bankomatowe. Każdy przedszkolak miał możliwość przeliczyć na liczarce paczkę banknotów 100 zł oraz zobaczyć pomieszczenie gdzie ładuje się bankomat. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie zgłaszały się i odpowiadały na zadawane im pytania.

Dużą atrakcją wizyty w Banku było rozwiązywanie krzyżówki, w którym hasłem była MONETA. Był to wstęp do rozmowy o monetach okolicznościowych. Przedszkolaki mogły obejrzeć album z okolicznościowymi 2 – złotówkami z wybranych miast w Polsce.

Dzieci obejrzały także sale operacyjną, gdzie mogły zobaczyć jak z multisejfu wypłaca się pieniądze, a przy biurku Dyrektora Oddziału Dariusza Waligóry, który udostępnił im fotel, podjąć parę ważnych decyzji. 

Spotkanie było także okazją poznania nowych przysłów związanych z pieniędzmi, np. Grosz do grosza a będzie kokosza, Od przybytku głowa nie boli, Pieniądze szczęścia nie dają. Na zakończenie spotkania każde dziecko wybierało los i dostawało mały upominek. 

Po wspólnej zabawie był czas na sok i coś słodkiego. 

Dziękujemy za wizytę