Zaloguj się

Uczniowie klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej w Szyku wspólnie z opiekunem Joanną Bańdo odwiedzili Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Sabina Załupska, Kierownik Zespołu Koordynacji Działalności Handlowej, oprowadzając grupę, opowiedziała o pracy w Banku, ukazując różne funkcje i stanowiska.

Młodzież zapoznała się z bogatą historią placówki, dowiedziała się jak wygląda Bank od strony pracownika i jakie sprawy można załatwić przy „bankowym okienku”. Miała także możliwość poznać organizację pracy banku, jak również zobaczyć salę obsługi klienta oraz dział kredytów. Uczniowie odwiedzili gabinet Prezesa i spotkali się z Wiceprezesem Banku Waldemarem Żurkiem, który podziękował za wizytę i zaprosił na kolejne spotkanie.Następnie Dyrektor Oddziału Limanowa Marcin Kozdroń przybliżył młodym specyfikę pracy w dziale kredytów. Wyjaśnił pojęcie zdolności kredytowej i jakie trzeba spełnić warunki, aby otrzymać kredyt.  

Pracownik Michał Dutka opowiedział uczniom o pracy „skarbcowego”, pokazał m.in. jak rozpoznać autentyczność banknotów i jak można je szybko policzyć  oraz odpowiednio posortować.  

Młodzież zadawała liczne pytania. Zainteresowana była możliwością posiadania własnego konta w banku, tj. juniorKonta, które skierowane jest właśnie do nich oraz posługiwania się kartami płatniczymi.

Mamy nadzieję, że spotkanie w Banku były ciekawym doświadczeniem. Serdecznie dziękujemy za wizytę.