Zaloguj się

SKO Szyk

Szkolna Kasa Oszczędności
przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Szyku
działająca pod Patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej


Rok szkolny 2014/15

Październik 2014:
Opiekun SKO ogłosił konkursy:
- ,,Mistrz oszczędzania” /najbardziej zaangażowany członek SKO w I okresie roku szkolnego 2014/15 – książeczka pełna świnek,

-,,Najlepiej oszczędzająca klasa w szkole w roku szkolnym 2014/2015”,

-,,Oszczędzam dużo” /największa zaoszczędzona suma pieniędzy I i II okresie roku szkolnego 2014/2015 /

- Projekt skarbonki wykonanej z surowców wtórnych /praca plastyczna/- prace zbiera opiekun SKO do 28 listopada  oraz zbiórkę puszek.

W październiku i listopadzie  opiekun SKO propagował
ideę oszczędzania poprzez:
-pogadanki w klasach I-VI, przedstawienie salda początkowego poszczególnych klas na gazetce szkolnej
-eksponowanie plakatów promujących oszczędzanie,
-rozdawanie uczniom kolorowanek, oraz odblaskowych misiów,
- rozdanie oszczędzającym dzieciom książeczek oszczędności ucznia w których za każdą wpłatę uczeń wkleja otrzymaną od opiekuna SKO naklejkę świnkę.
-ogłoszenie konkursu na najładniejszy projekt skarbonki wykonanej z surowców wtórnych /praca plastyczna/,
- ślubowanie Pierwszoklasistów na członków SKO.


Pażdziernik 2014 r. - Sprzedaż zniczy
26 października 2014r. członkowie SKO wraz z rodzicami i opiekunem SKO
 uczestniczyli w sprzedaży zniczy.
Wypracowana kwota pieniędzy będzie przeznaczona na bieżące potrzeby szkoły.

,,Zwiększa się naszej SKO paczka – bo od dzisiaj gościmy w niej każdego Pierwszaczka”    
21 października 2014 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie Pierwszoklasistów na członków SKO.
Na uroczystym apelu obecne były p. S. Załupska i p. Lidia Bugajska, które reprezentowały BS w Limanowej. Wręczyły one dzieciom upominki i wygłosiły pogadankę na temat  działalności BS w Limanowej oraz  oszczędzania w SKO.


LISTOPAD

18 listopada 2014 r. członkowie SKO byli na wycieczce w Limanowej. Celem wycieczki było zwiedzanie BS w Limanowej. Uczniowie dowiedzieli się czym zajmują się poszczególni pracownicy banku. Mogli aktywnie uczestniczyć w pokazach, co sprawiło im wiele radości.
Dziękujemy pani Sabinie Załubskiej oraz pracownikom banku za miłe przyjęcie oraz przekazanie wielu ciekawych informacji dzięki którym  wzbogaciliśmy wiedzę na temat działalności Banku  Spółdzielczego w Limanowej  pod którego patronatem działa w naszej szkole SKO.   


LISTOPAD
18 listopada odbyła się wycieczka do Muzeum Ziemi Limanowskiej. Z oszczędności SKO ufundowano 12 uczniom bilety wstępu do muzeum. Uczniowie mieli okazję bliżej poznać historię swojego regionu.

 

Kiermasz bożonarodzeniowy
„Pieniążki  kto ma, ten jedzie na wycieczkę” …. pod takim hasłem  członkowie SKO, uczniowie klasy Ib i IV oraz rodzice i wychowawcy, czynili  całomiesięczne przygotowania do zorganizowania kiermaszu bożonarodzeniowego, który miał odbyć się przed Kościołem Parafialnym w Szyku, a tym samym pozyskać pieniądze na wycieczki klasowe.           
Wreszcie 21 grudnia 2014r. przeprowadzony  został  kiermasz świąteczny. Ze względu na brzydką pogodę,  sprzedaż  przepięknych ozdób: papierowych aniołków, stroików, bombek, choinek, witraży i łańcuchów, dzięki uprzejmości strażaków  miał miejsce w budynku Remizy OSP w Szyku. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród kupujących zarówno uczniów, rodziców, jak i mieszkańców wsi. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na fundusze klasowe– z przeznaczeniem  na dofinansowanie wycieczek szkolnych dla klasy Ib i IV. Dzieci wierzyły w  powodzenie kiermaszu, dlatego aktywnie w nim uczestniczyły. Widziały, że ich prace wzbudzają zainteresowanie i znajdują nabywców. Jest to bardzo wychowawcza inicjatywa, uczy dzieci zaangażowania i zespołowej pracy.                                                       
Kiermasz zakończył się sukcesem! Niemal wszystko zostało sprzedane, a szczęśliwi z tego powodu uczniowie zapraszają ponownie w przyszłym roku.

 
GRUDZIEŃ 2014

Uczniowie naszej szkoły chętnie włączają się w organizowane akcje charytatywne np. ,,Grosz do grosza”. Dbają o środowisko – zbierają nakrętki, puszki i sadzą drzewka.


WYNIKI KONKURSÓW
I okres   roku szkolnego 2014/15
1. ,,Najlepiej oszczędzający uczniowie  „
w I okresie roku szkolnego 2014/15


2. ,, Mistrz oszczędzania” /najbardziej zaangażowany członek SKO w I okresie roku szkolnego 2014/15”
Najbardziej zaangażowanymi członkami SKO zostali uczniowie: 

3. ,, Oszczędzam dużo” /największa zaoszczędzona suma pieniędzy”/
Największą  sumę pieniędzy zaoszczędziły  uczennice: kl.  V – Wiktoria Grzyb

Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy
w Limanowej.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Opiekun SKO: Dorota Kapera