Zaloguj się

Wspaniała zabawa miała miejsce w niedzielę 3 czerwca br. obok Szkoły Podstawowej w Kaninie, gdzie świętowano "Dzień Kaniny - Święto Rodziny". Uroczystość, na którą licznie całymi rodzinami przybyli mieszkańcy Kaniny oraz okolicznych miejscowości, wsparł Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Sołtys wsi Barbara Hebda wraz z dyrektor szkoły Haliną Śmierciak serdecznie przywitały przybyłych na uroczystość gości oraz mieszkańców.

Następnie na scenie rozpoczęły się prezentacje uzdolnionych artystycznie dzieci ze szkoły w Kaninie, których występ dał w tym roku placówce II miejsce podczas Przeglądu "MaGa". Gościnnie wystąpiła także laureatka Konkursu Śpiewu na Przeglądzie "MaGa" - Łucja Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie.

Kolejno dla najmłodszych uczestników zabawy odbyły się animacje i konkursy rodzinne z nagrodami, do których zapraszała m. in. maskotka - Kaczor Donald. Na równi wraz z dziećmi w zabawy z balonem, przeciąganie liny czy rodzinne tańce i akrobacje, bawili się i dorośli.

Po konkursach miał miejsce regionalny akcent uroczystości, bowiem na scenie zaprezentował się Zespół Regionalny "Kijom Worci" z Pisarzowej. Po prezentacjach przyszedł czas na rozstrzygnięcie loterii, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.  Emocje związane z losowaniem można było tuż po zakończeniu loterii rozładować przy muzyce Zespołu "FORTE". Chętnych do tańca z minuty na minutę było coraz więcej i nawet deszcz nie przerwał zabawy, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Cieszymy się, że Bank mógł być współorganizatorem tego wydarzenia.