Zaloguj się

Uczniowie klasy pierwszej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej podczas wizyty w bibliotece szkolnej, która prowadzi SKO pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej, zostali zapoznani z działalnością Szkolnej Kasy Oszczędności.

Pierwszoklasiści dowiedzieli się co to jest SKO i co należy zrobić, aby zostać jej członkiem. Uczniowie zaznajomieni zostali z zasadami oszczędzania i poznali procedurę wpłat na książeczki oszczędnościowe. Opiekunowie SKO opowiedzieli również o konkursach prowadzonych w ramach Szkolnej Kasy Oszczędności. Uczniowie z dużym zainteresowaniem przyjęli informację o kolekcjonowaniu książeczek SKO z pieczątkami w kształcie świnki skarbonki i łączącym się z tym zdobywaniem nagród gwarantowanych.

Dzieci podczas spotkania chętnie rozmawiały o swoich celach i sposobach oszczędzania. Na pamiątkę spotkania i na zachętę przystąpienia do SKO dzieci otrzymały pakiety upominków od Banku Spółdzielczego w Limanowej.

Mamy nadzieję, że uczniowie poprzez wpłacanie środków na książeczki oszczędnościowe będą kształtowali nawyk systematycznego oszczędzania, a grono członków SKO będzie stale się powiększać.


Agata Michura
Opiekun SKO
Zespół Szkolno- Przedszkolne Nr 4 w Limanowej