Zaloguj się

Miło nam poinformować, że Klienci naszego Banku aktywnie korzystają ze wsparcia w ramach Tarczy Finansowej PFR i już pierwsze środki trafiły na konta przedsiębiorców, którzy ucierpieli na skutek pandemii COVID-19.

Przypomnijmy: Tarcza Finansowa PFR to program pomocowy realizowany w ramach Tarczy Antykryzysowej, finansowany przez Polski Fundusz Rozwoju, skierowany do polskich przedsiębiorstw, które ucierpiały w wyniku pandemii koronowirusa.

Mikrofirmy oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają łatwo i szybko dostępną pomoc w postaci subwencji o łącznej wartości 100 mld zł. Jej celem jest poprawa płynności firm, kontynuacja ich działalności oraz utrzymanie miejsc pracy. Około 60 mld zł z tej kwoty może pozostać w firmach jako środki bezzwrotne pod warunkiem kontynuowania działalności po zakończeniu ograniczeń związanych z epidemią oraz zachowania miejsc pracy.
 
Program Tarcza Finansowa PFR kierowany jest do:
  • mikrofirm, zatrudniających na dzień 31 grudnia 2019 r. od 1 do 9 pracowników (bez właściciela), których roczny obrót lub suma bilansowa nie przekracza 2 mln euro
  • małych i średnich firm, zatrudniających na dzień 31 grudnia 2019 r. do 249 pracowników, których roczny obrót za 2019 r. nie przekracza 50 mln euro lub ich suma bilansowa w 2019 r. nie przekracza 43 mln euro
  • dużych firm, zatrudniających na dzień 31 grudnia 2019 r. od 250 pracowników albo osiągających obrót roczny za 2019 r. powyżej 50 mln euro lub ich suma bilansowa w 2019r. przekracza 43 mln euro.

Firmy zatrudniające od 1 do 249 osób mogą składać wnioski o środki z programu pomocowego Tarcza Finansowa PFR w naszych serwisach transakcyjnych:
Jeśli jesteś przedsiębiorcą i szukasz pomocy sprawdź warunki skorzystania z programu: