Zaloguj się

Bank Spółdzielczy w Limanowej był partnerem konferencji "Perspektywy dla Przedsiębiorczości", która odbyła się we wtorek 27 czerwca br. w Restauracji Siwy Brzeg w Limanowej.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszuli Nowogórskiej oraz Prezesa Regionalnego Stowarzyszenia Przedsiębiorców w Limanowej Józefa Oleksego i zgromadziło przedstawicieli samorządów: wojewódzkiego, powiatowego i gminnego oraz przedstawicieli firm.



Konferencje otwarła Urszula Nowogórska, która podziękowała przedsiębiorcom i samorządowcom za dobrą współpracę oraz inwestycje, które wpływają na rozwój regionu. Następnie głos zabrał Tomasz Lachota, Wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, który przybliżył aktualną ofertę dla przedsiębiorców. Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości Rafał Solecki, opowiedział o możliwościach i zasadach wsparcia projektów przedsiębiorców oraz samorządów w ramach działań MCP-RPO WM w latach 2014-2020. Natomiast o pierwszych efektach i planach na przyszłość w zakresie wsparcia przedsiębiorstw i samorządów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego opowiedziała Magdalena Łasiak – Strutyńska.

W konferencji udział wzięli również przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Limanowej. Wiceprezes Zarządu Waldemar Żurek przybliżył zebranym specyfikę działalność Banku, który z jednej strony jest  instytucją o bardzo bogatej tradycji, gdyż działa nieprzerwanie od 140 lat, natomiast z drugiej strony jest Bankiem nowoczesnym oferującym szeroką ofertę produktów bankowych, który realizuje swoją misję wspierania sektora małych i średnich przedsiębiorstw. 



Konferencję zamykała prelekcja Zofii Szewczyk, Dyrektora Handlowego Banku na temat Mechanizmu Płatności Podzielonej Split Payment, który zacznie obowiązywać od 1 lipca 2018r. Mechanizm ten polega na dokonaniu płatności za nabyty towar lub usługę (zobowiązania z faktury) w dwóch strumieniach finansowych i na dwa rachunki bankowe: wartość faktury netto - wpływa na rachunek rozliczeniowy dostawcy (bieżący / pomocniczy), natomiast podatek od towarów i usług  - na specjalny rachunek VAT dostawcy. Płatność jest dzielona przez Bank automatycznie na podstawie przekazanych przez płatnika informacji w ramach przelewu.



Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją, gdzie znajdą Państwo szczegółowe informacje: