Zaloguj się

Ważną rolę w życiu człowieka odgrywa umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. Bank Spółdzielczy w Limanowej wspiera projekty, których celem jest edukacja dzieci i młodzieży. Dlatego też z entuzjazmem odpowiada na zaproszenia szkół, które są zainteresowane przeprowadzaniem lekcji z zakresu bankowości.

18 października, w ramach obchodów miesiąca oszczędzania, z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej spotkała się Edyta Wyżycka - przedstawiciel Bank Spółdzielczego w Limanowej.

Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych. Młodsza grupa, czyli uczniowie klas od I do III, dowiedzieli się co to jest oszczędzanie i dlaczego warto oszczędzać. Szczególne zaproszenie do oszczędzania zostało skierowane do uczniów klas pierwszych, którzy otrzymali notesiki z logo banku. W trosce o bezpieczeństwo uczniów Bank przekazał im także odblaskowe breloczki.

W drugim spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 7-8, którzy wysłuchali ciekawego wykładu podpartego prezentacją o możliwościach współczesnej bankowości. Dowiedzieli się m.in. jak w bezpieczny sposób poruszać się po rynku finansowym, korzystać z kart bankomatowych i zakupów w sieci. Uczestnikom spotkania została przedstawiona oferta Banku skierowana do młodych, tj. darmowe rachunki o nazwie: juniorKonto i kontoMłodych.

Na zakończenie spotkania przeprowadzony został konkurs. Poprawne odpowiedzi nagradzane były drobnymi gadżetami Banku.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za miłe spotkanie i możliwość przeprowadzenia lekcji.